Луцьк: мера просять зупинити будівництво на Соборності

У Луцьку у будинку на проспекті Соборності,20 , почала збільшуватися тріщина. Мешканці стверджують, що це відбувається через зведення багатоповерхівки на Соборності 22б, тому вчергове просять зупинити будівництво.

Про це стало відомо 10 жовтня під час засідання постійної комісії міськради з питань генерального планування, будівництва, архітектури та благоустрою, житлово-комунального господарства, екології, транспорту та енергозбереження.

До членів комісії звернулися представники ОССБ «Соборність». Голова комісії Андрій Козюра нагадав, що на минулому засіданні ЖКП №8 дали завдання встановити маяки та пришвидшити ремонт будинку на Соборності, 20. Із «жеку» комісія отримала відповідь, що 26 вересня маяки встановили у 5 квартирах та на сходових клітках, аби контролювати рух тріщин. Мешканці підтвердили, що маяки є. Проте мешканці наполягають на тому, що будівництво відбувається з порушенням проектних і юридичних норм.

За їхніми словами, навіть в третьому підʼїзді, який розташований найдалі від місця будівництва зʼявилися більші тріщини. Мешканці також додали, що будівництво розпочалося на 2 місяці раніше, ніж зʼявилися документи. Тому люди зазначили, що хочуть просити мера зупинити будівництво.

Та, за словами представників комісії, це виходить за рамки його повноважень. Заступник міського голови Тарас Яковлев зазначив, що скасувати декларацію можуть лише за наявних підстав. Так, раніше не було документів, підприємство оштрафували, будівництво призупинили та наклали штраф. Однак після уточнення документів будівництво продовжили.

«Забудовник веде себе достатньо непорядно у зобовʼязаннях, які він на себе брав», – зауважив Яковлев.

Керівник відділу архбудконтролю міськради Юрій Маслюк додав, що зараз законних підстав на припинення будівництва немає. «Я боюся, щоб наш будинок не повторив долі будинку на Рівненській», ‒ зазначила мешканка будинку.

Зрештою, після тривалих обговорень, комісія рекомендує ТЗОВ «Ukrainian Development Industry» виконати умови договору, а саме посилити конструкції будинку Соборності, 20. Першому заступнику міського голови Тарасу Яковлеву рекомендували замовити експертизу технічного стану будинку Соборності, 20.

1 коментар

  1. роман сказав:

    Тут не експертизи а вже пора фігвнсові санкції запровалжувати!!! Де ж народний контроль??? Павло, Ви скрізь пальці на це дивитесь???

Залишити відповідь