Лучанин промишляв сепаратизмом в соцмережах

Через посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та порушення рівноправності громадян на лаві підсудних Луцького міськрайонного суду опинився 20-річний лучанин.

Молодика судять за провокативні пости в соцмережах, – повідомляє ВолиньPost.

Згідно з обвинувальним актом молодика звинувачують у тому, що він впродовж трьох місяців у соцмережі Вконтакте розміщував дописи про Новоросію, Л/ДНР та «Русский мир». Для цього він використовував акаунти під псевдонімами Александр Невский, Александр Кадыров та спільноту «Шукаю тебе! м. Луцьк».

На цих сторінках лучанин розміщував дописи та картинки, якими висловлював свою прихильність до псевдо-республік, закликав до приєднання їх до складу Російської Федерації, а також зневажливо висловлювався щодо інших націй, зокрема американців.

Так, в лютому цього року на сторінці під псевдонімом Александр Кадыров обвинувачений розмістив картинку з зображенням Донецької та Луганської областей, прапором Росії, державним гербом РФ та текстом «Пора вернуться, Донбасс!»

В березні він опублікував графічний файл з написом «Вставай за святую великую Русь, я русский, я никогда не сдаюсь» та «Если согласен размести у себя на странице. За референдум о присоединении юго-востока к России».

Такі дії 20-річного лучанина кваліфікуються одразу за кількома статтями Кримінального кодексу України. Проти нього відкрили кримінальне провадження, а справу скерували до суду.

В судовому засіданні молодик повністю визнав свою вину та пояснив, що свого часу до нього в друзі долучився незнайомий йому чоловік та запропонував створити в соцмережі фейкові сторінки, де, в подальшому, розміщувати вищезгадані дописи. Підсудний погодився, хоча й запевнив, що робив це не задля винагороди, а просто з цікавості, мовляв, хотів побачити як на такі дописи будуть реагувати люди.

Зауважимо, що санкція статті посягання на територіальну цілісність і недоторканість України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років позбавлення волі.

Залишити відповідь