«Царське село» під Луцьком просить гроші на очисні споруди

Долучитися до фінансування будівництва очисних споруд на території Княгининівської сільської ради закликають Волинську обласну раду.

Про це йшлося під час засідання постійної комісії облради з питань бюджету, фінансів та цінової політики 5 жовтня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Депутатів просили передбачити кошти на будівництво очисних споруд на території Княгининівської сільської ради (колишні Маяки, які в народі також знані як «царське село»).

Голова ОДА Володимир Гунчик зауважив, що Княгининівська сільська рада має перевиконання бюджету обсягом 3,4 мільйона гривень. Тому він запропонував зняти питання з розгляду і рекомендувати об’єднаній територіальній громаді, вибори голови якої відбудуться у грудні, розглянути питання в межах бюджету 2017 року.

Сільський голова Княгининок Олена Твердохліб повідомила, що з цим питанням зверталися до райдержадміністрації та районної ради, але РДА ігнорує запити і не надає відповіді на листи. З її слів, через складні особисті стосунки з головою Луцької РДА, налагодити співпрацю не вдається.

Очисні споруди побудовані ще в 1977 році і зараз перебувають в поганому стані. Олена Твердохліб зауважила, що з коштів перевиконання бюджету сільської ради 1,5 мільйона спрямують на другу чергу водопроводу у селі Зміїнець (де зараз питна вода не відповідає вимогам), ще 800 тисяч використають на будівництво твердого покриття вулиці Бригадний двір, на яку не виділили коштів з районного бюджету, попри прохання сільради.

Зі слів чиновниці, сільська рада сплачує до районного бюджету 4,6 мільйона гривень податку з доходу фізичних осіб, натомість з обласного бюджету сільській раді виділяють лише 200 тисяч на ремонт доріг. Окрім цього, на території сільради розташована установа обласної комунальної власності – Маяківський НВК, а також місцева школа на 314 учнів і дитсадок на сотню вихованців. Ці навчальні заклади використовують каналізацію, ремонт якої планують здійснити. Наразі з місцевого бюджету виділили кошти на насосну станцію, перша черга будівництв якої вартістю 651 тисяча гривень стартує вже наприкінці жовтня. Загальний кошторис проекту становить понад 2,5 мільйона гривень.

З обласного бюджету просили виділити 400 тисяч на проектно-кошторисну документацію та внесення змін у неї.

Попри аргументи сільської голови, Володимир Гунчик наполягав на тому, що кошти на будівництво очисних споруд потрібно просити виділити з районного бюджету. Він нагадав, що нині 36 мільйонів гривень перевиконання Луцького районного бюджету перебувають на депозитах. З його слів, новостворена об’єднана територіальна громада в першому півріччі наступного року отримає 8 мільйонів з держбюджету, таким чином бюджет ОТГ може становити у 2017 році 28 мільйонів гривень. Водночас, мовляв, з обласного бюджету доцільніше фінансувати об’єкти у Локачинському районі, де в місцевому бюджеті можуть знайти лише 1,3 мільйона.

Голова комісії Людмила Кирда пропонувала повернутися до розгляду питання у грудні після виборів в об’єднаній територіальній громаді.

Залишити відповідь