Громрада просить в Палиці гроші на діяльність

У Facebook розгорілася дискусія між громадськими активістами щодо того, чи може Громадська рада при Волинської обласній державній адміністрації просити гроші на діяльність з обласного бюджету.

Йдеться про суму обсягом 10 тисяч гривень, які рада, за словами її представника Мар’яни Сорочук, планує витрачати на канцелярські потреби.

Однак таку позицію не підтримав громадський діяч Віктор Смолярчук. Він пише:

“Я вважаю, що громадські діячі повинні працювати на громаду по велінню серця, а не за матеріальні подачки. Які ж це незалежні посланці громади, коли вони просять кошти у влади, яку збираються контролювати? При цьому ігнорують чинне законодавство. Адже, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2010 № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики”, громадська рада при облдержадміністрації є тимчасовим консультативно-дорадчим органом, утвореним для сприяння участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики. Забезпечення секретаріату громадської ради приміщенням, засобами зв’язку, створення умов для роботи ради та проведення її засідань здійснює орган виконавчої влади, при якому її утворено”, – висловився він.

“Кошти для консультативно-дорадчого органу – це формування нового “бюджету” для потреб бюрократії”, – вважає активіст Андрій Білан.

1

Залишити відповідь