«Мандрівний вішак-2016» у Луцьку: підсумковий день та переможці

Третій день фестивалю “Мандрівний вішак” у Луцьку подарував глядачам три нові вистави від українців та грузинів у трьох нових локаціях.

2 жовтня свої постановки грали театр “ArtWay” із грузинського Батумі, зразкова театральна студія “Лицедії” із Києва та молодіжний театр “Дзеркало” із Хмельницького.

Фестивальний день розпочали клоунадою Отара Катамадзе “Назви, що ти хочеш” від “ArtWay”, яку грали прямо на полі атракціону “Автодром” у Центральному парку міста. У ній актори показали непросту долю клоунів, які, здавалося б, мали всіх веселити, проте самі мають гірку долю.

Оповідь у виставі вели грузинською, а глядачі могли прочитати переклад завдяки проектору. Також цікавим реквізитом була велика сумка, з якої вилізли актори.

У клубі “Сучасник” зразкова театральна студія “Лицедії” представила підліткову драму Наталі Астасьєвої-Блок “Фото топлес”. Актори добре передали сучасний стиль спілкування молоді через соцмережі, а також кохання, життєві трагедії та ризик зруйнувати життя людині необдуманим дописом у Мережі.

Як розповів режисер колективу, це поки остання їх вистава у цьому проекті, і саме у Луцьку вони підбивають позитивні підсумки своєї роботи.

Закривала фестиваль музично-пластична вистава “Історії з коробки” від хмельницького молодіжного театру “Дзеркало”. У ній практично без слів вдалося передати різні аспекти людського життя від дитинства до старості, а також особливості людських стосунків, політики, сучасних хвороб суспільства.

Під час урочистого закриття фестивалю заступник міського голови Андрій Киця разом головним героєм фестивалю паном Мандрішаком вручили подяки всім колективам. Також кожен із членів суб’єктивного журі відзначив своїх фаворитів.

Начальник управління туризму та промоції міста Наталія Бунда обрала молодіжний театр “Дзеркало” із Хмельницького, заступник директора Луцької міської централізованої бібліотечної системи Ніна Бочарова – муніципальний театр Йонави (Литва), керуючий партнер “Арт-Кафедри” Леся Корсак – театр-студію “Публіцист” із Харкова, співвласники антикафе “Іннерспейс” Кирило та Тамара Ткачови – театр “ArtWay” із Грузії, очільник ГО “Лучани” Богдан Шиба – муніципальний театр Йонави (Литва), заступник міського голови та актор “Гармидера” Юрій Моклиця – театр-студію “Публіцист”, викладач Волинського державного училища культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського Лідія Марчук – муніципальний театр Йонави (Литва) та театр-студію “Публіцист”, а літературознавець Жанна Бортнік – театральну лабораторію “ВідСутність” з Рівного.

Також Бортнік підкреслила, що завдяки таким фестивалям і роботі “Гармидера” загалом Луцьк “перестав бути театральною провінцією”.

А Юрій Моклиця презентував альбом графічних малюнків, які виконала його дружина на честь кожної із 10 вистав.

Залишити відповідь