За 8 місяців на Волині трапилося близько 2 тисяч аварій

Сьогодні у прокуратурі Волині відбулася розширена оперативна нарада з питань протидії в області правопорушенням у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту. У нараді взяв участь голова Волинської обласної державної адміністрації Володимир Гунчик.

Розпочинаючи нараду, прокурор області Максим Киричук констатував, що на сьогодні ситуація з попередження дорожньо-транспортних пригод на Волині залишається критичною, – повідомляють в прес-службі прокуратури області.

Упродовж 8 місяців 2016 року на автошляхах області зареєстровано 1 814 дорожньо-транспортних пригод. Із зазначеного числа – 638 ДТП з потерпілими. У автопригодах травмовано 822 людини, 91 учасник дорожнього руху загинув.

Основними причинами скоєння дорожньо-транспортних пригод є керування транспортним засобом у стані сп’яніння, перевищення безпечної швидкості руху та поява на дорогах пішоходів у нетверезому стані.

Не в останню чергу до цього призводить відсутність належного застосування засобів адміністративного впливу на правопорушників.

Упродовж 2016 року органами Національної поліції у Волинській області за порушення правил дорожнього руху складено 13 600 протоколів.

Управлінням патрульної поліції у місті Луцьку за 8 місяців 2016 року складено 1 583 протоколи про вчинення адміністративних правопорушень та за постановами, винесеними особисто патрульними, притягнуто до відповідальності 9 962 особи.

Через неналежну профілактичну роботу на території області зросла кількість і кримінальних правопорушень в сфері безпеки руху та  експлуатації транспорту. Усього обліковано 271 таке правопорушення, у тому числі 52, або кожне п’яте, зі смертельним наслідком.

Вивченням причин та умов, які сприяли вчиненню правопорушень, вбачається, що як органами поліції, так і органами місцевого самоврядування недостатньо вживаються заходи з питань профілактики дорожньо-транспортних пригод.

Відтак усім правоохоронцям необхідно змінити підходи та бачення проблеми зі зростанням в області правопорушень у сфері безпеки руху і експлуатації транспорту й розробити та реалізувати спільні шляхи її вирішення.

У свою чергу Володимир Гунчик зазначив, що органи влади всіляко сприятимуть правоохоронним органам і зроблять усе від них залежне, аби ситуація на дорогах області була безпечною. Йдеться про фінансове забезпечення,  встановлення на автошляхах систем відео-нагляду, а також сприяння в реалізації програми профілактики правопорушень у Волинській області на 2016-2020 роки.

kakashky

Залишити відповідь