Луцькі депутати вимагають звільнити Матіоса

Депутати Луцької міської ради підтримали звернення до Генпрокурора Юрія Луценка щодо необхідності звільнення головного військового прокурора Анатолія Матіоса.

Таке рішення прийняли під час сесії міськради 28 вересня.

Його ініціатор Павло Данильчук нагадав, що досі не закриті справи проти бійців 51-ої бригади, а Матіос працював у Адміністрації президента Януковича під час Майдану. Тому він просив у депутатів підтримати таке звернення.

Публікуємо повний текст документ:

Звертаємося до Вас з вимогою негайно звільнити заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса. Персона прокурора Анатолія Матіоса викликає в суспільстві великий негативний резонанс. Адже чиновник, злет кар’єри якого припав на часи правління Януковича та кривавих подій на Майдані, і досі залишається на керівній посаді.

Робота прокурора Анатолія Матіоса характеризується бездіяльністю в розслідуванні важливих резонансних справ. Досі немає результатів розслідування катастрофи літака ІЛ-76, невдалих військових операцій в Іловайську, Амвросіївці, Дебальцево, не покарано причетних до знищення армії та розкрадання в мінобороні, контрабанди в зоні АТО та багато інших. Імітація слідства супроводжується фабрикуванням кримінальних справ проти рядових бійців та добровольців в той час, коли високопоставлені чиновники, які фігурують в «завислих» кримінальних провадженнях і діяльність яких призвела до загибелі людей, уникають слідства.

Військова прокуратура України на чолі з прокурором Анатолієм Матіосом під суд привела 51-шу механізовану бригаду і відкрила проти військових кримінальне провадження. Солдатів 51-ої бригади і досі судять кожного, як окрему бойову одиницю. Триває безпрецедентна дискредитація і безпідставний тиск на українських бійців.

Дії військової прокуратури підривають авторитет армії, негативно впливають на обороноздатність України та грають на руку незаконним збройним формуванням на території Донецької та Луганської областей.

Варто додати, що журналісти провели велику кількість розслідувань і виявили статки, які не відповідають офіційним доходам Анатолія Матіоса та його родини, пояснити джерела надходження яких прокурор не зміг, що свідчить про їх корупційний характер. Виходячи з вищенаведених фактів ми вимагаємо звільнити заступника Генерального прокурора – Головного військового прокурора Анатолія Матіоса та розслідування його діяльності на посаді очільника військової прокурори, зокрема фактів кричущої бездіяльності в розслідуванні резонансних кримінальних справ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.