Володимир: до пам’ятника «Борця за Незалежність…» – зауваги

Під час засідання Володимир-Волинської міської Громадської ради обговорили проект-пропозицію пам’ятника “Борцям за Незалежність України” і вирішили, що його треба допрацювати.

Нагадаємо, що вперше дана пропозиція була озвучена ще в лютому 2016-го року та практично не змінилась з того часу, – пише БУГ.

Членам Громадської ради проект презентував заступник головного архітектора Володимира-Волинського Юрій Самогальський, а також автор проекту Роман Мазурок.

 

Попередньо запропонували розташувати даний пам’ятник в сквері біля райдержадміністрації та замінити ним пам’ятник князям Васильку та Данилку. У членів Громадської ради відразу ж були зауваження до території, хоча автор пояснив обране місце тим, що поруч вулиця Небесної Сотні та парк названий на честь Героїв Майдану.

Однак, Віра Чайковська-Тарликова запропонувала замінити символічний Хрест борцям за Україну в парку “Слов’янський” на цей пам’ятник. Також журналіст Жанна Білоцька від імені вдів атовців внесла пропозицію облаштувати алею біля військкомату та встановити пам’ятник там. В підсумку члени Громадської ради вирішили залишити це питання для громадського обговорення.

Були зауваження і до самого проекту. Дехто із членів Громадської ради пропонував написати імена загиблих, або ж роки коли відбувалась інтенсивна боротьба за Незалежність. Також пролунала пропозиція доповнити нічне підсвічування щитів музичним супроводом піснею “Гей пливе кача…”

У головуючого на Громадській раді Миколи Гінайла було зауваження щодо форми самих щитів, мовляв, це варязький тип, а потрібно відштовхуватись від форми зображеної на гербі міста.

Також члени Громадської ради поцікавились можливою вартість такого пам’ятника. Автор зазначив, що відповісти точно не може, але сума коливатиметься між 400-600 тисяч гривень. Члени ради наголосили, що кошти на цей пам’ятник знайдуть і навіть якщо потрібно то й більше.

Отож, проект пам’ятника “Борцям за Незалежність України” попросили щоб автор доопрацював та вже коли представлятиме на Громадських обговореннях оприлюднив необхідну суму для реалізації.

Залишити відповідь