Ми маємо більше молитися за тих, хто робить для нас подвиг, – капелан

Військовий капелан з Української Православної Церкви Київського патріархату Андрій Мовчанюк розповів про те, чим священик може допомогти військовим на війні.

Про це інформує Громадське. Волинь.

Наразі Андрій Мовчанюк знаходиться у Донецькій області, куди він поїхав разом із бійцями роти особливого призначення «Світязь». Чоловік пробуде там майже два місяці.

За його словами, не обов’язково повчати військовослужбовців, головне – їх вислухати.

«Хлопці іздять із зброєю. Але вони не йдуть навмисно когось вбити. Вони стоять на сторожі. Коли на тебе наступають – ти даєш відсіч і захищаєш свою територію, свої країну, свою сім’ю. Вони охороняють те, що їм належить від прадіда-діда. Господь дав заповідь любити ближнього, як самого себе, то ми виконуємо цю заповідь, оберігаючи наш край, наші родини, сім’ї, наших батьків, рідних і близьких», – розповів капелан.

Духівник пояснив, що основне завдання капелана – молитися та підбадьорювати бійців.

«Адже коли ти відчуваєш, що в тобі тече українська кров, ти переживаєш за свою Україну, то вдома сидіти не будеш. Це моя думка. Коли ти приїжджаєш на Схід і бачиш, яку роботу виконують хлопці, виснажуючись тілесно, але будучи сильними духовно, ти розумієш, що не завжди потрібно їх повчати, а просто треба їх вислухати», – зазначає Андрій Мовчанюк.

Капелан розповів, що військовослужбовцям недостатньо одного-двох днів перебування священика, мовляв, з ними потрібно пожити.

За словами Мовчанюка, його зброя – це хрест та молитва.

«Ми маємо більше молитися за тих, хто сьогодні робить для нас тут подвиг. Заради того, щоб в нас був мир та спокій, щоб в нас була злагода, щоб наші сім’ї жили в мирі та затишку», – додав священик.

Залишити відповідь