Конфлікт за участі газети на Волині: райрада зробила заяву

Ківерцівська районна рада зробила заяву щодо конфлікту з редакцією газети “Вільним шляхом”.

Нагадаємо, у серпні в райцентрі розгорівся конфлікт між районною радою та редакцією місцевої газети. Колектив газети заявив, що в межах роздержавлення ЗМІ влада району нібито хоче підпорядкувати собі газету.

Натомість у райраді пояснюють. Керівництво газети допустило хаос у бухгалтерії та провадить нерозумну господарську діяльність. Згодом рада звільнила за прогул головного редактора газети Марію Хітько, а пізніше в.о. головного редактора призначили Людмилу Михайленко, яка під час виборів працювала в штабі “Батьківщини”, що дало змогу “бунтарям-медійникам” заявити: цю людину лобіює ця політсила.

8 вересня Михайленко прийшла на роботу, але виявилося, що двері в приміщення редакції закриті. Тож працівникам райради довелося застосувати спецзасоби, щоб потрапити всередину.

Пізніше працівники газети почали страйк.

ПУБЛІКУЄМО ЗАЯВУ РАЙРАДИ БЕЗ ЗМІН І ПРАВОК:

 

Зважаючи на те, що ситуація, яка виникла між трудовим колектив Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» та Ківерцівської районною радою, повідомляємо наступне.

Запевняємо, що дії та рішення голови Ківерцівської районної ради Григорія Недопада по відношенню до трудового колективу газети «Вільним шляхом» ґрунтуються виключно на принципах верховенства права, справедливості, демократичності та не виходять за межі чинного законодавства України, а конфліктна ситуація навколо газети спричинена численними розбіжностями у фінансово-господарських документах комунального підприємства «Редакція Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом», небажання керівництва прозоро та згідно чинного законодавства здійснювати свою фінансово-господарську діяльність та намагання керівництва газети здійснювати підприємницьку діяльність та здавати в суборенду частину приміщення, що межує з приміщенням газети, але належить до комунального майна Ківерцівської районної ради та не перебуває в оренді чи власності газети.

Звинувачення у здійсненні «рейдерського захоплення» районної газети та прийняття за сприяння голови ради Григорія Недопада низки незаконних рішень, спрямованих на протиправне захоплення газети абсолютно не відповідають дійсності у зв’язку з тим, що жодне рішення Ківерцівської районної ради, що стосується газети «Вільним шляхом» не визнане незаконним та не скасоване, а факту рейдерського захоплення поліцією не встановлено, про що 12.09.2016 року на прес-конференції повідомив начальник ГУ НП у Волинській області П.П. Шпига.

Так, рішенням Ківерцівської районної ради Волинської області від 08.04.2016 року № 5/7 вирішено реформувати газету «Вільним шляхом» та редакцію газети «Вільним шляхом» на другому етапі реформування шляхом виходу районної ради із складу засновників з перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб’єкт господарювання із збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості газети «Вільним шляхом».

Рішення про реформування газети «Вільним шляхом» та редакцію газети «Вільним шляхом» на другому етапі реформування зумовлено тим, що засновники (співзасновники) друкованого засобу масової інформації та редакції не виконали ч.З ст. З Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», де зазначено, що протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цим Законом засновники (співзасновники) друкованого засобу масової інформації та редакції зобов’язані сплатити заборгованість із податків та обов’язкових платежів, ліквідувати заборгованість із заробітної плати та виконати інші фінансові зобов’язання відповідно до законодавства.
Відповідно, недотримання ч.3. ст.3 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» не дало можливість прийняти рішення про реформування газети «Вільним шляхом» та редакцію газети «Вільним шляхом» на першому етапі реформування.

Окрім того, вважаємо за необхідне зазначити, що у фінансових звітах редакції газети «Вільним шляхом» за І півріччя та за І квартал 2016 року є розбіжності станом на початок звітного року. До слова, незалежний аудит виявив суттєві помилки у бухгалтерських звітах редакції та зробив висновок, що «баланс не можна вважати достовірним».

Щодо приміщення газети, в березні 2016 року на той час ще виконувач обов’язків головного редактора Марія Хітько наголосила, що редакція вимагає не лише ту площу приміщення, у якій працює (167, 2 квадратних метри), а загалом усе приміщення (339 квадратних метрів). Вона пояснила, що в перспективі розраховує використовувати приміщення для підприємницької діяльності, здаючи його в суборенду. Однак здача приміщення редакції відповідно до ч.2 ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», заборонена.

Однак, згідно ч. 2 ст. 9 Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», приміщення, що перебувають у державній або комунальній власності, у яких на час реформування розташовувалися редакції, передаються в оренду строком не менше ніж на 15 років з розміром орендної плати, установленим для бюджетних організацій.

На виконання вказаної норми Закону рішенням Ківерцівської районної ради Волинської області від 08.04.2016 року № 5/7 передано в оренду строком на 15 років частину приміщення адміністративної будівлі по вулиці Парковій, 8 в місті Ківерці, у якій на час реформування розташовувалася редакція Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом» загальною площею 167,2 кв.м. з розміром орендної плати, установленої для бюджетних організацій, і з забороною суборенди.

Відтак, 8 вересня депутати Ківерцівської районної ради під керівництвом голови ради Григорія Недопада не вчиняли жодних дій, спрямованих на рейдерське захоплення, а лише звільнили доступ до приміщення, що перебуває у комунальній власності Ківерцівської районної ради та не перебуває в оренді жодної організації, в т.ч. і Ківерцівської районної газети «Вільним шляхом».

При чому, вказану частину приміщення, що межує з приміщенням, яке орендує Ківерцівська районна газета «Вільним шляхом», Ківерцівська районна рада планує здавати в оренду, а кошти, що надійдуть від оренди передавати на розвиток газети.

Також вважаємо за необхідне повідомити, що розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 14.09.2016 року № 269-р відмовлено в реєстрації колективного трудового спору (конфлікту) між первинною профспілковою організацією «Професійна спілка районної газети «Вільним шляхом» та Ківерцівською районною радою, а також встановлено те, що первинна профспілкова організація «Професійна спілка районної газети «Вільним шляхом» в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань та реєстрі Громадських об’єднань не зареєстрована.

Відтак, враховуючи все вищезазначене вважаємо звинувачення Григорія Недопада трудовим колективом газети у рейдерському захопленні, сприянні у прийнятті низки незаконних рішень, спрямованих на протиправне захоплення газети «Вільним шляхом» абсолютно надуманими, необґрунтованими, такими, що не ґрунтуються на фактичних даних та нормах чинного законодавства та не відповідають дійсності.

Залишити відповідь