Прокурор Волині пообіцяв журналістам допомогти боротися з несправедливістю

Прокурор Волинської області Максим Киричук під час зустрічі із журналістами пообіцяв сприяти розслідуванню справ щодо перешкоджанню журналістської діяльності.

Це відбулося 16 вересня під час зустрічі журналістів із прокурором у рамках акції на підтримку працівників газети «Вільний шлях».

Перший заступник керівника незалежної медіапрофспілки Олександр Тарасов нагадав про ситуацію у Ківерцях та закриті справи щодо перешкоджання журналістській діяльності за їх малозначимістю. Киричук зазначив, що зараз у прокуратурі переглядають процесуальні рішення слідчих, вивчають їх та перевірять законність прийняття цих рішень.

«Якщо такі рішення прийняті незаконно, ми їх скасуємо і відповідно вживатимемо заходів щодо здійснення належного досудового розслідування», – сказав прокурор. Щодо кримінального провадження щодо репортера ВАРу Боруцької Василини, прокурор зазначив, що про рішення від 30 серпня прокуратурі відомо.

«Прокурор має 20-ти денний термін. Це провадження ми витребували. Ми подивимося законність підстав. Якщо вони незаконні, а з ваших слів це незаконно, ми відреагуємо, скасуємо це провадження і зобов’яжемо орган досудового розслідування здійснити належне досудове розслідування», – сказав прокурор. Він підкреслив, що у випадку виявлення порушення, прокуратура має законні підстави на перевірку цього рішення. Прокурора повідомили й щодо інших перешкоджань журналістам, зокрема коли Ірину Мусій не впустили на Волинську митницю у квітні 2016-го року. Прокурор записав інформацію та пообіцяв «розібратися» із цими справами.

«Ми цю ситуацію з’ясуємо і вас повідомимо», – додав Киричук. Він повідомив, що представники прокуратури у разі порушень законодавства будуть сприяти притягненню цих осіб. «Будемо тяжко-важко працювати у цьому напрямку» – підсумував прокурор. Користуючись нагодою, журналісти написали заяву про перешкоджання їх діяльності під час засідання постійної поліцейської комісії 6 вересня. Після візиту до прокуратури журналісти пішли й до головного управління Нацполіції на Волині.

Начальник управління Нацполіції області Петро Шпига зазначив, що щодо недопуску журналіста зараз справою займається прокуратура. Перевіряють матеріали справи, обгрунтованість. Якщо встановлять, що рішення прийнято неправомірно, то службовці понесуть відповідальність. «Якщо постанову скасують, то проведуть перевірку», – зазначив Шпига.

Тож якщо результати перевірки покажуть неправомірність дій, вони будуть кваліфіковані або під кримінальну, або під дисциплінарну відповідальність.

Залишити відповідь