Уряд затвердив бюджет на наступний рік

Кабінет Міністрів схвалив проект державного бюджету України на 2017 рік.

Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, – пише Економічна правда.

“З вашого дозволю я перейду до презентації. Проект бюджету на 2017 рік. Сьогодні у нас 15 вересня 2016 року. Ми робимо це вчасно, як і обіцяли. Вважаємо, що це на обов’язок внести саме 15 вересня бюджет, який одразу після прийнятта направимо до ВР”, – зазначив Гройсман.

За словами Гройсмана, уряд працював над тим, щоб внести до парламенту абсолютно чесний бюджет і в якому цифри абсолютно підтверджують підкріплені дохідною і видатковою частиною.

“Хотів би звернути увагу на динаміку надходжень до бюджету. Ми закладаємо невелике зростання  – 16,9%. Це говорить про те, що ми розраховуємо на пожвавлення економіки і ми закладаємо зростання на 3%ВВП. Це буде означати тільки єдине, що ми бачимо, що економіка нашої країни починає відновлюватися”, – констатував голова уряду.

За словами Гройсмана дохідна частина держбюджету становитиме 876,9 мільярда гривень, що на 17% більше, ніж доходи держбюджету 2016 року (749 мільярдів гривень).

Що стосується дефіциту держбюджету-2017, то він очікується на рівні 3% ВВП – 77,5 мільярда гривень.

Крім того, уряд запланував підвищення мінімальної зарплати на 10,1% до 1762 гривень. Безробіття в 2017 році прогнозується на рівні 8,6%, а дефіцит держбюджету в 2017 році прогнозується на рівні 3% ВВП.

У проекті держбюджету також заплановано збільшення стипендіального фонду на 576 мільйонів гривень до 5,8 мільярда гривень.

На підтримку малого і середнього фермерства заплановано виділення 5,5 мільярда гривень.

Кошти надаватимуться, зокрема, на модернізацію і малу механізацію фермерських господарств.

Уряд також має намір направити 1,8 мільярда гривень на реструктуризацію шахт і підтримку шахтарів.

 

Залишити відповідь