У Луцьку журналістам забороняли знімати засідання поліцейської комісії

У Луцьку члени постійної поліцейської комісії заборонили журналістам проводити відеозйомку засідання комісії.

Це відбулося 6 вересня.

Журналістів спочатку не хотіли впускати і на засідання комісії – мовляв, сьогодні тут не вирішують кадрових питань. Проте представники ЗМІ наполягли на своїй присутності.

Коли журналісти увійшли до зали засідань, їм заявили, що вони не мають права знімати засідання комісії. Голова комісії Олександр Тиводар поставив питання про заборону відеозйомки на голосування і 3 члени комісії проголосували за заборону.

На питання журналістів, на якій правовій підставі так вирішили, Тиводар сказав, що «комісія прийняла таке рішення».

«Я не зобов’язаний вам пояснювати… Не маю бажання з вами розмовляти, ви заважаєте працювати комісії»,- сказав Тиводар.

Натомість журналіст «Громадського Волинь» Марія Доманська процитувала частину 9 статті 51 Закону України «Про національну поліцію», у якому йдеться, що засідання є відкритими і гласними. На питання, де в законі вказано, що заборонена відео, фото чи аудіозйомка, Тиводар так і не відповів.

Журналісти наполягали на тому, що така заборона є незаконною. Ба більше, про засідання комісії мало б бути повідомлено за два дні до її проведення на офіційному порталі комісії. Згодом члени комісії посилалися на те, що у ході засідання можуть повідомляти конфіденційну інформацію про осіб та персональні дані.

Член комісії Володимир Солоненко додав, що у законі немає чіткої норми дозволу чи заборони. Тож аби уникнути правових колізій, журналістам рекомендували звернутися до юридичного відділу управління. Зрештою, журналісти не припинили проводити відеозйомку, тож засідання таки відбулося у присутності преси.

 

Залишити відповідь