Патрульні пояснили, чому не скрутили автохама в Луцьку

Начальник управління патрульної поліції Луцьк Олександр Вовченко пояснив дії правоохоронців під час спілкування з чоловіком, який порушив правила дорожнього руху та облаяв журналістів і грубив патрульному.

Про це йшлося під час прес-конференції у середу, 31 серпня.

Нагадаємо, що 30 серпня правопорушник кинувся на журналістів під час спільно рейду в рамках Місячника дорожнього руху.

Вовченко пояснив, що патрульний діяв професійно: у нього не здали нерви, він не почав застосовувати засоби фізичного впливу у ситуації, де не потрібно було її застосовувати.

“Багато питань і коментарів на рахунок того чи вчинив патрульний правильно. В Законі України “Про Національну поліцію” чітко вказані засоби впливу на людину, з яких найперший це фізичний вплив. Але патрульний поліцейський повинен врахувати усі фактори та поспілкуватися із громадянином”, – додав він.

ДИВИТИСЯ ВІДЕО ІНЦИДЕНТУ

Також начальник управління зазначив, що по трихвилинному відео не можна судити про ситуацію, яка там склалася. Вовченко пояснює, що правопорушник відреагував негативно на камери, а не на патрульного і погодився із тим, що вчинив правопорушення — перетнув подвійну суцільну смугу і вчора навіть сплатив штраф.

“Людей обурило те, що не склали протокол за нецензурну лайку Після зауважень працівника патрульної поліції він припинив це робити. Ми розуміємо, що людина була в агресивну стані через присутність і поліцейських і журналістів. Люди хотіли екшену. Коли патрульні застосовують силу до порушників, люди кричать: “Нащо ви б’єте людей. Можна ж просто поговорити”. Коли поліцейські говорять із людьми і саме розмовою перешкоджають правопорушенню”, – розповів Вовченко.

Також він зазначив, що за таке правопорушення не потрібно тягнути людину в кайданках до міськвідділу. Вовченко додав, що патрульний врахував психологічний стан правопорушника і вчинив правильно. В цій ситуації не потрібно було застосовувати фізичну силу.

До слова, поліцейський, який спілкувався із порушником, учасник бойових дій у складі полку “Азов”.

Вовченко не заперечує того, що правопорушник дійсно вживав нецензурну лайку. Але запевнив, що не на кожного, хто вживає нецензурну лайку потрібно складати постанову. За його словами, якби патрульні складали такі постанови — то в міськвідділі тільки б такі постанови і оформляли.

2 коментарі

  1. Лучанин сказав:

    І без потокола автохам проявив себе я саме останнє бидло.Він цим усе казав 🙂

  2. Луцьк сказав:

    Ваня молодець і поступив вірно!!!

Залишити відповідь