На Волині – претензії до конкурсу в Бюро правової допомоги

За результатами реформування органів юстиції, 1 вересня в Україні офіційно запрацюють Бюро правової допомоги. На Волині конкурси на посади в цих бюро викликали претензії частини кандидатів.

Претенденти на  посади в новообрані органи розповідають, що призначення відбувалося не зовсім прозоро. Спростовують цю інформацію в регіональних центрах правової допомоги, які займалися організацією реформування на місцях, – пише Аріна Крапка на сторінках «Громадського радіо».

Кандидатки  на посади в одне із правових бюро на Волині Вікторія Бродюк та Олена Пелих розповідають, що відбір кандидатів відбувався у два етапи.

Вікторія Бродюк //

Вікторія Бродюк

Вікторія Бродюк впевнена, що під час тестування набрала найвищі бали, але відповіді щодо її призначення чекає досі:
«Після того, як вийшов Наказ Президента, щоб реформувати всі управління юстиції районні і буде створена безоплатна правова допомога , я вирішила подати документи. Оголосили конкурс на безоплатну правову допомогу в Ківерцях (районний центр Волині)  , тобто в центр безплатної правової допомоги. Перший етап конкурсу, а це було тестування, і я була запрошена на співбесіду. Пройшовши співбесіду, я запитала, як я можу дізнатися про це. Мені сказали «чекайте повідомлення».

Ще одна претендентка Олена Пелих, екс-начальниця Ківерцівського районного управління юстиції, подавала свою кандидатуру лише на директорку бюро, тому що має великий досвід роботи на керівних посадах:

Олена Пелих //

Олена Пелих

 «Подавала я, ну тобто брала участь тільки на начальника. Так, мені потім зателефонували  і запропонували заступника , від якого я відмовилась, потім другий раз зателефонували, сказали, щоб я приїжджала , привезла біографічну довідку і документи на погодження на посаду начальника бюро. І з того моменту, як я була в Луцьку, а це було 14липня, і вже 14 серпня я зателефонувала в Луцький місцевий центр і спитала, чи є погодження , бо я на сайті побачила, що вже проходили навчання ті, що з нами були. Мені відповіли, що погодження з Києва на начальників немає».
Також жінці відповіли,  що вже на посаду людину призначили, тому  чекати відповіді не варто.
Чому так відбувалося, ми вирішили запитати в керівника регіонального центру надання правової безоплатної допомоги на Волині Ростислава Руденка:
«Хто пройшов, до них інформація надійшла. Цю інформацію надсилали в Міністерство, а Міністерство юстиціїї дало погодження . І на підставі цього погодження регіональний центр приймав рішення».

Про те, чому кандидатам на посади не повідомляли про результати, пан Руденко перекладає відповідальність на тимчасовий орган, який займався атестуванням:

«Я не можу сказати, тому що це не в нашій компетенції. Цим займалися на рівні Координаційного центру. Але так само вони повинні були повідомляти, так, як і хто проходив атестаційне навчання, хто пройшов».

Ірина Пилипчук //

Ірина Пилипчук

 Юристка УГСПЛ з прав людини у Волинській області Ірина Пилипчук, членкиня однієї з комісій, де проходили кандидати співбесіди,  розповідає, що комісія працювала протягом двох тижнів і в кожен район Волині вони рекомендували керівника,  заступника,  а  також  в деякі бюро і провідних спеціалістів:
«Були люди, які були незадоволені тими результатами роботи комісії , ну в принципі не настільки результатами, тому що наша робота рекомендаційний характер носила, але ми їх рекомендували, але нам все-таки стало відомо, що їх, при відсутності інших можливих кандидатів в той чи інший район, їх не призначили.»
Ірина зазначає, що головне слово було за керівником регіонального центру,  тобто за паном Руденком і вплинути на остаточні призначення комісія не могла.

До слова, на Волині працюватимуть 14 Бюро правової допомоги, які надаватимуть всі види безоплатної правової допомоги , а також там буде можливість користуватися електронними сервісами Міністерства юстиції. І лише в одному з них наразі призначений керівник, а  в усіх інших  – заступники, тимчасово виконуючі обов`язки директора.

Залишити відповідь