У волинському заказнику незаконно вирубали гектари лісу

На Волині 10 гектарів лісу в заказнику місцевого значення Ківерцівський лісгосп вирубав без належних документів.

Про це повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, у липні 2016 року відбулася запланована перевірка Державною екологічною інспекцією в області ДП «Ківерцівське лісове господарство».

А напередодні в одному з лісових кварталів виявили суцільну санітарну рубку. Згідно з рішенням облради від 31 липня 2014 року, ця ділянка – частина зоологічного заказника місцевого значення «Зубр», а, відтак, тут здійснювати суцільні санітарні рубки не можна. Щоправда, в лісгоспі переконують: про те, що 2 роки тому площу заказника депутати облради збільшили вдвічі, їм нічого не відомо. Згідно з їхніми документами, цей квартал до заказника не входить.

Так, у ДП «Ківерцівське лісове господарство» екологи виявили низку порушень вимог природоохоронного законодавства: несвоєчасне очищення місць рубок від порубкових залишків та допущення захаращення порубочними залишками лісових ділянок, що прилягають до лісосік; недотримання при проведені рубок головного користування відстані між лісосіками одного року в одному кварталі та суміжних кварталах; залишення на лісосіках недорубів у вигляді окремих дерев; пошкодження дерев до ступеня неприпинення росту; не проведення доглядів за лісовими культурами; забір води на рекреаційному пункті без дозволу на спеціальне водокористування.

До слова, 13 червня начальник Державної екологічної інспекції в області Олександр Ткачук під час оперативної наради у голови ОДА заявив: 80% дерев, які лісівники вирубують під виглядом суцільних санітарних рубок, – здорові.

Відповідно до результатів перевірки до адміністративної відповідальності притягнули 23 посадових осіб підприємства. Обрахований розмір майнових стягнень за допущені порушення вимог природоохоронного законодавства становить 8,1 тисячі гривень.

Крім того, під час перевірки з’ясувалося, що 10 гектарів лісу в заказнику «Зубр» зрубали таки незаконно.

«На території загальнозоологічного заказника місцевого значення «Зубр» Ківерцівського району, державним підприємством «Ківерцівське лісове господарство», всупереч статті 9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», в 2016 році без встановленого ліміту та дозволу, були проведені суцільні санітарні рубки в лісових масивах Звірівського та Муравищенського лісництв на десяти лісових ділянках, загальною площею 10 гектарів, що призвело до значних збитків. Матеріали по даному факту екологічною інспекцією направлені в Головне управління національної поліції у Волинській області для притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності», – йдеться у відповіді екологів.

2 коментарі

  1. володимир сказав:

    Цей директор ВОЙТЮК ДМИТРО ВІКТОРОВИЧ в Горохові будучи при посаді протягував партію регіонів …І що далі …. ПРОЛИТО БАГАТО КРОВІ НЕВИНИХ ЛЮДЕЙ , БАГАТО МАТЕРІВ НЕДОЧЕКАЛИСЯ СВОЇХ СИНІВ , ВДОВИ, ЯКІ ПРОЛИВАЮТЬ СВОЇ СЛЬОЗИ НАД СИРОТАМИ НЕ ЗНАЮЧИ ЩО СКАЗАТИ ДИТИНІ ДЕ ЇХНІЙ ТАТО ….ОСЬ ТАК ВОЛИНЬ П

  2. Стьопа сказав:

    Цікаво чи притягнуть до відповідальності тодішнього директора (Сахнюка) та головного лісничого (Іщика), які безпосередньо є відповідальними за прийняті рішення. Чи знов пару негрів звільнять.

Залишити відповідь