Ковель: вшанували пам’ять загиблих під Іловайськом

У ці дні минає два роки, як українців шокувала страшна звістка про Іловайську трагедію.

Наприкінці серпня 2014 року на Донеччині в оточенні опинилися кілька тисяч українських військових як із частин ЗСУ, так і з добровольчих батальйонів, – повідомляють на сайті Ковельської міської ради.

Офіційні втрати під Іловайськом: загинуло 366 бійців: «429 людей поранено, 128 потрапили в полон, а 158 досі вважаються зниклими безвісти». І це – тільки офіційні дані. Військової техніки та озброєння сил АТО було знищено на 298 мільйонів 300 тисяч гривень. Але Україна досі відчуває відгомін Іловайська, отримуючи цинкові труни після підтвердження аналізів ДНК-експертизи.

На меморіал Слави, де встановлено стелу пам’яті на честь наших земляків – загиблих учасників АТО, сьогодні прийшли їх рідні, представники міської та районної влади, військові побратими, молодь, духовенство, аби згадати та вшанувати пам’ять усіх, хто віддав своє життя за єдину, незалежну Україну, за мир на рідній землі.

Секретар міської ради Віра Федосюк висловила співчуття родинам загиблих та наголосила: «Ми не забудемо цих хлопців. Ця величезна втрата – наш спільний біль. Вони – наша гордість, адже ми мали честь жити з ними, працювати, спілкуватися. Вклоняємось їх подвигу та силі духу»

Представники влади разом із комісаром вручили відзнаки командира 14-ї бригади сім’ям загиблих, які проходили службу в 51-й ОМБР і полягли у ході антитерористичної операції.

Посмертно нагороджено: Анатолія Шиліка, Андрія Задорожного, Олександра Артемука, Олександра Абрамчука, Олексія Тарасюка, Олександра Ярмолюка, Романа Данилевича, Андрія Мостику, Андрія Омелянюка.

Учасники мітингу хвилиною мовчання вшанували пам’ять хлопців, яких сьогодні немає серед нас.

Поминальну панахиду за тими, хто віддав життя за Україну, відслужив благочинний Ковельського міського деканату УПЦ КП протоієрей Анатолій Александрук із духовенством.

На завершення заходу присутні поклали квіти до підніжжя стели героям.

Залишити відповідь