Депутати Волиньради хочуть «бурштинову ревізію»

Постійна комісія Волинської обласної ради з питань екології та раціонального викристання природних ресурсів рекомендуватиме голові обради Ігорю Палиці доручити КП “Волиньприродресурс” виконати ревізійні роботи на територіях, де незаконно видобували бурштин та оцінити нанесені збитки.

Відповідне рішення прийняли під час засідання комісії облради 23 серпня.

Відтак, 22 серпня на ім’я голови тимчасової комісії облради з питань екології, та раціонального викристання природних ресурсів Василя Столяра надійшло звернення від виконувача обовязків директора КП “Волиньприродресурс” Веніаміна Туза. У зверненні йдеться, що за останні три роки через незаконний видобуток бурштину постраждали значні площі земель. Йдеться й про збідніння бурштиноносних пластів та криміногенну обстановку. Мовляв, нелегальний видобуток ведуть і на території, виділеній облрадою “Волиньприродресурсу”. Тож Туз просив видати розпорядження про проведення “Волиньприродресурсом” ревізії площ, порушених нелегальним видобутком. Окрім того, створити робочу комісію з депутатів облради для координації та контролю ревізії.

Завданням ревізії, яку за співпраці з КП “Волиньресурс” проведуть фавіці-екологи та геологи, є оцінка площ, кількості та просторових масштабів нехзаконного видобутку бурштину у Маневицькому, Камінь-Каширського, Любешівського та Ратнівського районів. Для цього праналізують архівні дані, виявлять та обстежать ділянки незаконного видобування. Окрім того, пробурять ревізійні шуфти, визначать залишки запасів та процент збідніння пластів. Після виконання цих робіт підготують звіт.

“Волиньприродресурсу” також рекомендують розробити план заходів з рекультивації пошкоджених територій.

Зрештою, члени комісії підтримали звернення керівника “Волиньприродресурсу” та своїм рішенням рекомедуватимуть голові облради видати доручення про виконання ревізійних робіт. До робочої групи від депутатського корпусу увійдуть Василь Столяр, Ігор Лех, Борис Бабійчук, Олександр Омельчук та Юрій Ройко.

 

1 коментар

  1. 777 сказав:

    капусту провірити доручили козам

Залишити відповідь