Волинь: мешканці досі «не прийняли» нову назву села

У нещодавно перейменованому селі Сусваль Володимир-Волинського району провели чергові збори жителів, під час яких вкотре обговорювали питання назви села.

Відбулося зібрання 21 серпня, ‒ пише Буг.

«З приводу села я можу дати вам газету «Голос України» від 2 червня 2016-го року № 101, де прийнято ВРУ Постанову, що село Жовтневе перейменовано на село Сусваль. І вже в державних реєстрах ніде немає села Жовтневе», – розпочав Микола Тріль, обраний головою зборів.

Жителі села під час попередніх зборів погодили можливу нову назву села Вересневе і тоді зібрали 114 підписів та відправили пакет документів до Верховної Ради. Проте, як зазначив голова сільської ради Сергій Панасевич, паралельно із документами за назву Вересневе ініціативна група за ніч зібрала понад 300 підписів за назву Жовтневе. У підсумку ВРУ залишила назву Сусваль.

Під час обговорення висунули ряд пропозицій щодо можливої нової назви села: Молодіжне, Могильне (історична назва), Благодатне, Волинське, Щасливе, Світанкове, Рейві. Озвучивши пропозиції, голова зборів перейшов до обговорення інших питань, а тим часом дав можливість селянам обдумати пропозиції.

Також жителі села запропонували назвати центральну вулицю на честь загиблого Героя. Та коли сільський голова Панасевич запитав дозволу в батька, Остапа Сусваля, то він дав категоричну відповідь: «Ні назви села, ні вулиці не хочу».

Голосування за нову назву села пройшло в два етапи. При першому визначили трійку кращих: Щасливе, Могильне та Світанкове. У фінальному голосуванні найбільше підтримку ‒ 26 голосів ‒ отримала назва Світанкове. Саме з такою пропозицією назвати село наразі відправлять до ВРУ.

Залишити відповідь