Пісяючого хлопчика вдягнуть в український костюм

Всесвітньовідомого пісяючого хлопчика в Брюсселі 24 серпня, в День Незалежності України, вдягнуть у костюм київського князя.

Про це йдеться у повідомленні на міському сайті Брюсселя, – повідомляє Європейська правда.

“24 серпня 2016 року з 9.00 до 18.00  “Манекен Піс” вдягне костюм київського князя (11 і 12 століть)” – йдеться у повідомленні.

Урочистості біля пам’ятки пройдуть об 11.00.

В повідомленні зазначається, що костюм для “пісяючого хлопчика” було надано посольством України з нагоди Дня незалежності України.

Традиція одягання “Пісяючого хлопчика” в різні костюми налічує понад 300 років і бере початок від курфюрста Баварії Максиміліана Еммануїла II, який у 1698 році подарував перше вбрання для статуї. Далі традицію продовжив король Франції Людовик XV, передавши Брюсселю костюм із золотої парчі.

На сьогоднішній день скульптура вже має до 1 тисячі костюмів, наданих представниками різних народів. Мерія Брюсселя перевдягає скульптуру, підкреслюючи таким чином важливість тої чи іншої події.

Українці вперше долучилися до традиції в 2007 році, коли Європейська асоціація українців подарувала Брюсселю костюм українського козачка.

Минулого року “Манекен Піс” також вдягав костюм козачка.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.