У Луцьку пара зареєструвала заяву про шлюб через Інтернет

Упродовж року у Луцьку тільки одна пара змогла зареєструвати заяву про шлюб через Інтернет, хоча намагалося це зробити близько сотні.

Про це йдеться в матеріалі Наталки Поліщук на шпальтах «Сім’я і дім», – пише Район. Луцьк.

У луцькому РАЦСі уже майже рік можна реєструвати різні заяви онлайн. Через Інтернет можна подавати заяви не тільки на реєстрацію, а й на розірвання шлюбу, видачу повторного свідоцтва, внесення змін або ж доповнень, тобто все те, що входить у компетенцію відділів державної реєстрації актів цивільного стану.

Проте реалізувати у житті віртуальні зручності не так уже й просто. У Луцьку близько сотні осіб уже намагалися скористатися такою інтернет-послугою, але зробити це вдалося лише одній парі, яка подала заяву на реєстрацію шлюбу.

«Щоб подати будь-яку заяву, людям потрібно долучити скан-копії паспорта і поставити електронний підпис. Якщо такого підпису немає, то людина протягом трьох днів повинна з’явитися до РАЦСу, аби підписати заяву», – пояснює, як працює система онлайн-реєстрації, директорка Луцького РАЦСу Тамара Калинович.

Оскільки електронний підпис поки що не користується популярністю серед українців, то й послуга онлайн-реєстрації лишається доступною небагатьом громадянам.

 

Залишити відповідь