Рожище: у концесію віддають системи теплопостачання

Райрада зробила перший крок на шляху реформування системи теплопостачання у Рожищі. Мова йде про передачу систем теплопостачання у концесію.

Про це повідомляє Район. Рожище.

Як повідомив перший заступник голови РДА Ігор Шкільний, питання про передачу об’єктів теплопостачання в концесію назріло давно. «Ситуація в Рожищенському підприємстві житлово-комунального господарства вкрай неприваблива. Це і критична зношеність теплових мереж, і борги споживачів, неможливість вчасних розрахунків з енергопостачальними компаніями. Це все ставить під загрозу проведення наступного і поточного опалювального сезонів», – резюмував чиновник.

Тому як вихід місцева влада вбачає у пошуку інвестора, який би власним коштом збудував у місті компактні котельні і утримував їх на умовах концесії.

Йдеться про будівництво двох нових котелень. Перша квартальна котельня буде розміщена на території школи №2 і опалюватиме не лише власне школу, а також приміщення Будинку культури, музичної школи, управлінь соціального захисту населення і агропромислового розвитку, зооветеринарного коледжу. Інша котельня надаватиме тепло Будинку дитячої творчості. Це перший такий проект в області в системі реформування теплопостачання об’єктів комунальної власності, а тому його куруватимуть спеціалісти інформаційно-аналітичного центру «Волиньенергософт» з Луцька, які давно працюють в галузі теплопостачання та енергозбереження.

«Найпростіше переобладнати існуючу газову котельню на тверде паливо. Але це не матиме ефекту, бо значна частина тепла втрачається у довгих і до того ж застарілих мережах. Тому краще збудувати нові сучасні локальні котельні. Ви перші. Тому, я розумію, що у цій справі є свої ризики. Але нічого не робити – це набагато гірше», – переконував депутатів райради директор «Волиньенергософту Василь Дутко.

З його слів, ціна питання на сьогоднішній день 3,5 мільйони гривень. Звісно, таких зайвих коштів у районному і міському бюджетах немає, тому потрібно знайти інвесторів, які зацікавляться цим проектом і стануть концесіонерами.

Це справа не одного місяця. Тут чимало процедур, регламентованих законодавством. Але усе починається з оголошення конкурсу. Лише після його проведення буде видно чи є бажаючі вкладати кошти будівництво котелень на території міста і чесно вести бізнес зі споживачами тепла.

Залишити відповідь