Скандал у Нововолинську: громада вчила ремонтників асфальт укладати

У Нововолинську жителі міста та фахівець з технагляду були наглядачами працівників, які ремонтували тротуар у дворі за адресою вулиця Шахтарська, 21.

8-го серпня до журналістів інтернет-видання “БУГ” звернувся депутат міської ради Сергій Барщевський з проханням висвітлити черговий поточний ремонт нововолинського підприємства “Сантехмонтаж” Анатолія Коптюка. На цей раз ремонтні роботи проводять за адресою вулиця Шахтарська, 21.

“Приїдьте і подивіться як він знов робить ремонт. Асфальт знімається руками, тротуар не підготували і кладуть на пилюку. Зараз він оце зробить, галочку поставить і все. Викликали вже поліцію та технагляд”,  – повідомив депутат.

За вказаною адресою планували ремонтувати ділянку дороги, де розвертаються автомобілі. Але по факту і стану, в якому знаходиться тротуар, після погодження із начальником управління ЖКГ Віктором Фіщуком, вирішили всі виділені матеріали перенаправити на облаштування тротуару.

 

Станом на 8-ме серпня, як повідомив Коптюк, “закатали 6 тонн асфальту”. Сергій Барщевський показав, що асфальт легко знімається руками. Товщина шару асфальту різниться, але як пояснив інженер технагляду Володимир Грицай: це допустимо, але в межах розумного. Однак у цьому випадку під асфальтом був пил, а його шар заходив на бордюр.

”Є недоліки. По-перше потрібно вирівняти основу. Далі, біля самої бордюри зробити невеликий рівчак і відступ, щоб покласти більше асфальту і тоді він триматиметься. Сам же асфальт не повинен бути вище бордюрного каменю, бо він “полізе”. По-друге, потрібно прибрати землю, хоча можна залишити подріблений старий асфальт, він не заважатиме. Коли вирівняє основу, потрібно катком вкатати добре все, а тоді класти асфальт. По-третє, оце де вирізають ями, має бути зроблений вертикальний заріз, а не плавний. Тут ще багато роботи”, – зазначив інженер технагляду.

Інженерові довелось кілька разів повторювати Коптюку, що варто зробити, бо ж підприємець в основному наголошував на тому, що написано в документі. Так, він акцентував, що товщина шару асфальту відповідає заявленій. При цьому недоліки мотивував недостачею сировини для робіт, бо ж по документах мав бути майданчик, а не тротуар.

9-го серпня, зранку в дворі відбулося зібрання комісії, яка перевіряла виконані роботи. Кожне зауваження присутніх відразу враховували та виконували.

Так, в присутності начальника управління ЖКГ, жителів будинку та журналіста, працівники нововолинського підприємства почали вирівнювати основу під майбутній асфальт. Біля каналізаційних люків зняли старий асфальт, зчищали траву та пісок. Де проводився ямковий ремонт дороги – були зроблені невеликі рівчаки по краях, щоб асфальт краще тримався. Також Фіщук наголосив, щоб в обов’язковому порядку обробили краї зарізів смолою. По тротуарі каток втрамбовував основу для майбутнього асфальтного покриття.

1 коментар

  1. Костя сказав:

    Не в Нововолинську, а у Володимирі!!!!!!!!!!

Залишити відповідь