Вхід на стадіон СНУ буде частково платним

Вхід на стадіон Східноєвропейського нацуніверситету у Луцьку планують зробити платним. Щоправда, три години зранку позайматися на стадіоні можна буде безкоштовно.

Про це повідомляє Аріна Крапка на шпальтах Громадського радіо.

Лучанка Іванна Приймачук розповідає, що часто вони з сім`єю влаштовували сімейний спортивний відпочинок на цьому стадіоні. Однак після реконструкції стадіону за кошти фонду голови Волиньради, олігарха Ігоря Палиці, замість відкритих дверей на стадіон жінка побачила замок. Приймачук вирішила з`ясувати, в чому справа і зателефонувала до дирекції вишу. Там їй повідомили, що відвідувачі псують нове майно, а тому доступ буде обмежений і платний.

«Коли хлопець бере м`яча шкільного віку чи дівчатка бігають… Вони грають. В них активність. З приводу псування майна може бути знову ж таки, і ми говорили на цю тему, що можна поставити охорону. Бо якщо фонд мав можливість відреставрувати цей стадіон, невже у фонду немає ресурсу охорони? Так делікатно, скажімо, щоби забезпечити відповідний порядок?», — зазначила Івванна Приймачук.

«Я вважаю, що це такий грубий, безпрецедентний випадок, коли просто велику кількість людей поставили перед фактом. Навіть не було ніякого оголошення, не було ніякого пояснення, не було людського відношення. Скажімо, заздалегідь. Знову ж таки, якщо є така Постанова Кабміну, яка дозволяє їм господарювати на цій території, визначити якусь кінцеву дату. Зробити якесь громадське обговорення. Дійти якогось консенсусу», – додала вона.

Тим часом в Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки дирекція вважає по-іншому.

«Наш Східноєвропейський національний університет, всі студенти, викладачі, обслуговуючий персонал, тобто всі, хто працює і навчається в Східноєвропейському національному університеті, можуть займатися на стадіоні цілодобово при пред`явленні пропуску. Пропуск – це посвідчення, що він працівник закладу. Всі інші люди не мають права знаходитись на стадіоні», — пояснює завідувач господарської частини вишу Юрій Білик.  Він наголосив, що за зверненнями громадськості вирішили протягом 06.00-09.00 вхід на стадіон зробити вільним.

Чим обмежене таке право для всіх інших людей, Білик так і не пояснив. Але ситуацію намагалась роз`яснити начальниця планово-фінансового відділу вишу Вікторія Марчук. За її словами, вхід на стадіон обмежили, тому що діє Постанова Кабміну 796, за якою послуги на стадіоні є платними.

«Є Постанова про перелік платних послуг. 796-та з усіма внесеними змінами і є перелік груп власних надходжень і порядок їх використання. Постанова про перелік платних послуг передбачає порядок розрахунку ціни, затверджений спільним наказом Міністерства освіти, Мінфіну і Мінекономіки. І там є визначений порядок, як рахується вартість на послуги освітні, тобто платне наше навчання і порядок, яким рахується надання, вартість інших послуг, які надаються університетом, тобто господарських послуг», – каже вона.

Натомість лучанка Іванна Приймачук припускає, що доступ до стадіону обмежили тому, що  в майбутньому на тому місці запланували багатоповерхівку.

 

Залишити відповідь