У Старому Луцьку треба заборонити штучну бруківку, – експерт

У старовинній частині Луцька потрібно заборонити використання штучної бруківки.

Про це заявив головний архітектор проектів творчої архітектурної майстерні «Балан та Стельмащук» Олександр Балан, – пише Волинь24.

Розробник проекту реконструкції головної пішохідної вулиці Луцька розповів, що плитка ФЕМ була дуже модною 20 років тому і нею виклали півміста. Але наразі творча архітектурна майстерня ініціює заборону використання штучної бруківки, принаймні у Старому місті.

«У проектах для мощення історичних вулиць ми запропонували використовувати лише природний камінь. І тут знайшли розуміння замовника та керівництва заповідника – зараз за нашим проектом реконструюють вулиці Кафедральну, Плитницю та Замкову з використанням таких матеріалів», – зазначає Олександр Балан.

Водночас архітектор каже, що на вулиці Лесі Українки мусово було викласти плитку ФЕМ, бо так захотів замовник – управління архітектури та містобудування міської ради.

«Але маючи досвід робіт у заповіднику, а головне – їх результат, ми маємо аргументи для ініціювання заборони використання цього мощення у подальшій реконструкції вулиці та Старого міста загалом, заміну його у проекті на колоту бруківку з природного каменю», – наголошує архітектор.

З його слів, ділянка від Театрального майдану до перехрестя з вулицею Кривий Вал на вулиці Лесі Українки буде своєрідним «передпокоєм», в якому поєднані матеріали різних епох.

Залишити відповідь