Справу щодо «стрілка» Вальчука закрили

Прокуратура Луцька закрила кримінальне провадження проти громадського активіста Віктора Вальчука, який 5 березня відкрив стрілянину на Київському майдані міста.

Справа не пішла далі через те, що за обвинуваченого вступилися психіатри, а постраждалі відмовилися від будь-яких претензій до горе-стрілка, – пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Нагадаємо, 5 березня член однієї з атестаційних комісій, що визначала на придатність поліцейських Волині, Віктор Вальчук, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, стріляв з пістолета біля супермаркету «Вопак» на Київському майдані. Наступного дня поліція оприлюднила перші деталі цієї стрілянини. Згодом стало відомо, на цьому пригоди Віктора Вальчука у вечір 5 березня не закінчились. Після допиту у міськвідділку чоловіка відпустили. Той, вочевидь, вирішивши «відсвяткувати» вечірній інцидент, поїхав відпочивати у нічний клуб, звідки його виставили за агресивну поведінку. 28 берзня стало відомо, що порушнику нарешті оголосили про підозру.

Під час представлення нового прокурора Волинської області Максима Киричука, що відбулося 16 липня за участю генпрокурора Юрія Луценка, журналісти ІА Волинські новини подали усний запит стосовно того, як просувається справа щодо Віктора Вальчука.

У відповіді прокуратури області, яка надійшла 22 липня, повідомлялося, що справа закрита за відсутністю складу кримінального правопорушення.

Прокуратура стверджує, що до розслідування по справі долучили експертів Волинської обласної психіатричної лікарні №1. Лікарі підтвердили, що Віктор Вальчук не є психічно хворим, проте «індивідуально-психологічні обставини», зі слів психіатрів, виправдовують його дії того вечора.

«Підозрюваний Вальчук В.Ю. за своїм психічним станом на час інкримінованих йому протиправних дій міг усвідомлювати свої дії та керувати ними, проте, враховуючи його емоційний стан, індивідуально-психологічні особливості та обставини справи, останній не міг точно співвідносити свої дії з об’єктивними потребами ситуації» – йдеться у заключенні психіатрів, в контексті відповіді з прокуратури.

Між іншим, Вальчуку не оголосили підозру за незаконне поводження зі зброєю. Тобто права користуватися нею після згаданого преценденту у нього не відібрали.

Ще однією підставою для закриття справи Віктора Вальчука стали заяви від постраждалих. Ті написали заяви про відсутність будь-яких претензій до стрілка.

«Потерпілі звернулись до Луцького ВП ГУНП у Волинській області з заявами про те, що будь-яких претензій матеріального та морального характеру до Вальчука В.Ю. з приводу подій, які сталися, не мають. Та просять кримінальне провадження закрити», – йдеться у повідомленні з прокуратури.

Нагадаємо, спершу Віктору Вальчуку інкримінувалися дії, визначені ч. 4 ст. 296 Кримінального кодексу України, – хуліганство. Це грубе порушення громадського порядку з проявами очевидної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом. Карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або ж обмеженням волі на строк до трьох років.

Якщо ж правопорушення вчинене із застосуванням вогнепальної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, то за це «світить» позбавлення волі на строк від трьох до семи років.

У відповіді прокуратури йдеться, мовляв, експертами Волинської обласної психіатричної лікарні № 1 міста Луцька внаслідок проведеної експертизи встановлено, що Вальчук В.Ю., враховуючи його емоційний стан, індивідуально-психологічні особливості та обставини справи не міг точно співвідносити свої дії з об’єктивними потребами ситуації.

Виходячи з інформації, вказаної у відповіді прокуратури, саме ця обставина стала підставою для перекваліфікації кримінального провадження зі статті «хуліганство» на статтю 129 Кримінального кодексу України – погрозу вбивством.

Залишити відповідь