Нововолинськ: викликали швидку, щоб отримати «дозу»

У Нововолинську чоловік, який представився учасником АТО, викликав швидку допомогу, аби отримати «дозу». Погрожуючи жінці-фельдшеру розправою, неадекватний пацієнт вимагав вколоти йому морфій.

Натомість, поліція Нововолинська відреагувала про інцидент лише після п’ятого повідомлення та суперечки з диспетчером швидкої, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

Ситуація трапилася в четвер, 21 липня у Нововолинську. О 21 годині вечора, на диспетчерську лінію невідкладної допомоги поступив виклик від чоловіка, який стверджував, що у нього болить рука, й потрібна швидка медична допомога. Коли диспетчер стала розпитувати чоловіка що трапилося з рукою, той зірвався на лайку, обізвав працівницю диспетчерської «твариною» та погрожував підірвати станцію швидкої допомоги.

Диспетчер записала виклик та подзвонила в на службу 102. Розповіла черговому про погрози та повідомила адресу виклику. Згодом, припустивши, що людина, очевидно, перебуває в стані алкогольного чи в наркотичного сп’яніння, диспетчер сказала, що такий виїзд потрібно здійснювати спільно з нарядом поліції. На що черговий вступив у суперечку з диспетчером швидкої і відповів: «вперше чую таке правило, у нас немає машини, а ви робіть свою роботу».

Старший лікар зміни на Нововолинському відділенні швидкої допомоги, дізнавшись про ситуацію, прийняла рішення без поліції на виклик не виїжджати. Зі слів чергового диспетчера, вона ще тричі дзвонила на службу 102 ,і лише о 23:20, після третього дзвінка, черговий повідомив, що на місці виклику уже перебуває наряд поліції.

Прибувши на адресу, фельдшер побачила, що машини поліції немає. Вона передзвонила на чергову частину 102 та запитала де наряд, на що черговий відповів, що поліцейські уже в квартирі.

Зі слів чергового фельдшера, яка вийшла виїхала на адресу виклику, до неї назустріч підбігла агресивна особа з собакою.

Чоловік кричав, що це він викликав швидку, вимагав припинити негайно надати йому медичну допомогу, та при цьому гучно лаявся. Наряду поліції в цей час поряд не було.

Фельдшер оглянула хворого, виміряла тиск, пульс та перевірила руку, на біль в якій скаржився пацієнт. Згідно з результатами попереднього огляду з чоловіком усе було нормально.

Натомість, чоловік не погоджувався з діагнозом медпрацівниці, гучно лаявся та погрожував застрелити, якщо медпрацівниця не буде виконувати його вказівки. Зі слів фельдшера, пацієнт неодноразово повторював, що має пістолет та гранату, що проходив службу в спецназі АТО. А також відверто погрожував жінці вбивством, якщо та не зробить йому укол морфіну.

«Я запропонувала йому знеболення через анальгін або диклофенак. Сказала, що більше нічого не маємо з собою. Тоді він почав вимагати везти його у лікарню». – розповідає фельдшер.

Врешті, близько півночі, швидка доставила хворого в травматологічне відділення Нововолинської ЦРЛ. Поліція прибула на місце події уже після того, як фельдшер більше години заспокоювала та домовлялася з «пацієнтом» про компроміс.

Врешті, на порушника склали протокол за статтею 173 кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАБ) – дрібне хуліганство.

Натомість, керівник Нововолинського відділу поліції Василь Лесь, коментуючи непорозуміння, яке трапилось між поліцейськими його відомства, та працівниками Нововолинського відділу невідкладної допомоги, переконував, що проводить службове розслідування.

«У нас на реєстраторі дзвінків зафіксовано два факти дзвінків з швидкої допомоги. По решті прецедентів, які виникли в наслідок непорозуміння, я буду розбиратися з особовим складом, у тому числі з черговим у той день. Якщо перевірка встановить, що такий факт мав місце, і черговий порушив правила спілкування з медпрацівниками, то він понесе відповідне дисциплінарне покарання», – підсумував начальник Нововолинського відділу поліції.

 

Залишити відповідь