«Луцьктепло» боргує «Волиньгазу» майже 20 мільйонів

За надані протягом січня-червня послуги ДКП «Луцьктепло» боргує ПАТ «Волиньгаз» 19,7 мільйона гривень. Газовики погрожують відключеннями.

Про це йдеться у відкритому листі Голови правління товариства Мирослава Короті до депутатів Луцькради та міського голови Миколи Романюка, – повідомляють у прес-службі «Волиньгазу».

Текст подаємо повністю та без змін:

«Депутатам луцької міської ради,
Луцькому міському голові
Романюку М.І.

Відкритий лист

Звертаємося до Вас у зв’язку з ситуацією, яка виникла внаслідок порушення найбільшим комунальним теплопостачальним підприємством області ДКП «Луцьктепло» умов договору на розподіл природного газу, укладеного з ПАТ «Волиньгаз». Станом на поточну дату заборгованість ДКП «Луцьктепло» перед ПАТ «Волиньгаз» за надані протягом січня-червня 2016 року послуги з розподілу природного газу складає 19,7 млн. грн.

Попри неодноразові звернення та попередження, а також обмеження газопостачання для котелень міста ще під час опалювального сезону, на сьогодні ситуація із несплатою заборгованості лишається невирішеною.

Розмір наявної заборгованості настільки великий, що перевищує трьохмісячний фонд оплати праці нашого підприємства, обсяги фінансування усієї Інвестиційної програми компанії за перше півріччя або розмір сплачених до бюджету податкових платежів. Рівень розрахунків ДКП «Луцьктепло» перед ПАТ «Волиньгаз» за І півріччя склав лише 41%, що є найнижчим показником серед всіх комунальних підприємств України. Враховуючи, що рівень розрахунків лучан з ДКП «Луцьктепло» знаходиться на рівні 98%, ситуація із заборгованістю за розподіл газу може свідчити про безвідповідальну позицію керівництва та органів місцевого самоврядування до наявної проблеми.

Несплата за послуги з розподілу природного газу зі сторони ДКП «Луцьктепло» ставить під загрозу вчасний початок та безаварійний перебіг опалювального сезону 2016-2017 рр. в області. Адже багатомільйонна заборгованість є перешкодою у здійсненні ПАТ «Волиньгаз» комплексу заходів з підготовки газових мереж  до сталого функціонування в осінньо-зимовий період, зокрема, капітального ремонту, реконструкції систем газопостачання та споруд на них, що передбачено Інвестиційною програмою підприємства на 2016 рік, затвердженою державним регулятором

За наявної ситуації ПАТ «Волиньгаз» також не в змозі вчасно виплачувати заробітну плату працівникам та здійснювати платежі до державного бюджету, а також фінансувати поточні витрати – придбання паливно-мастильних матеріалів для автомобілів аварійно-диспетчерської служби

У зв’язку з вищевикладеним, а також враховуючи, що в газорозподільній компанії працює 1,3 тисячі працівників, а від стабільності та безперебійності газопостачання залежить понад 240 тис сімей Волині, просимо Вас налагодити фінансову дисципліну у підпорядкованій міській раді комунальній установі та не допустити зриву наступного опалювального сезону, що може призвести до дестабілізації соціально-економічної ситуації в місті та області, а найгірше – до можливого припинення газопостачання для житлових будинків та соціально важливих установ.

Звертаємо Вашу увагу, що відповідно до статті 74 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами».

Залишити відповідь