Луцька влада погрожує селам «прикрити комунізм»

Навколишнім селам пропонують або співпрацювати з міською владою та шукати спільну вигоду для міста і села, або не користуватися об’єктами міської інфраструктури і порядкувати на своїй території самостійно.

Про це в ефірі радіостанції «СіД FM» заявив віце-мер Сергій Григоренко, – пише Район. Луцьк.

Він наголосив, що потреба в розширенні міста є дуже нагальною. Проте нині земля коштує дорого, тому селяни не бажають впускати когось на свою територію.

«Багаторічні династії місцевих «князьків» в багатьох селах і депутатів, яких обирають з терміна в термін не хочуть приєднуватися, бо мають вплив на земельні відносини. Хоча з точки зору громади, до нас вигідно приєднатися, тому що прилеглі села не здатні самостійно організувати нормальне медичне обслуговування чи соціальне забезпечення», – зазначив Сергій Григоренко.

Наразі, за словами заступника мера, перемовини з різними селами знаходяться на різних рівнях. Поштовхом до діалогу стало прийняття рішення на сесії міськради про те, що з 1 вересня у міські садочки до задоволення потреб лучан не прийматимуть дітей з навколишніх сіл.

«Минулого року нам одна дитина в луцькому садочку обходилася в 11,2 тисячі гривень. Чому ми маємо приймати туди в збиток лучанам дітей з навколишніх сіл, що не бажають до нас приєднуватися і співпрацювати. Зараз майже 900 дітей з прилеглих сіл відвідують луцькі садочки, в той час як тисяча лучан стоять у черзі. Тому ми з першого вересня припиняємо прийом цих дітей у садочки окрім тих сіл, які погодяться з нами співпрацювати», – розповів заступник мера.

Крім того, у міськраді думають над закільцюванням міських маршруток, аби вони мали змогу їздити лише в межах Луцька.

Наразі найінтенсивніший діалог щодо приєднання проводять з Прилуцькою сільською радою. Але сторони поки вирішили не поспішати з об’єднанням.

«Існує закон про співпрацю громад без об’єднання. Але ми налаштовані на позитив і на майбутнє приєднання», – зауважив Григоренко.

Тож заступник мера пропонує два варіанти для навколишніх сіл: або міська і сільська влада співпрацюють, або село функціонує окремо від міста, але самостійно створює собі об’єкти інфраструктури і не використовує луцькі.

«Комунізму і халяви за рахунок Луцька більше не буде», – підсумував Сергій Григоренко.

 

Залишити відповідь