Нововолинськ: депутати проголосували проти ProZorrо

Депутати Нововолинської міської ради не проголосували за впровадження системи електронних закупівель ProZorrо для міської ради.

Сесія міської ради відбувалася 14 липня, ‒ пише Буг.

«Ми підтримуємо позицію, аби закупівля товарів відбувалася все ж таки через систему ProZorrо і мінімальна сума становила від 10 000 гривень. Поясню чому. Оскільки наше місто не є мільйонником, відповідно, витрати значно менші. Система допоможе здійснювати контроль, щоб кожен громадянин міг зайти і побачити, на що саме було витрачено його кошти», ‒ звернувся з пропозицією до колег депутат Руслан Соловйов.

У відповідь Андрій Сторонський, заступник міського голови, заявив «Ще перший раз, коли йшла мова про дане рішення, ми переконали вас, що, в принципі, у цьому немає необхідності. На даному етапі не потрібно за нього голосувати. Рішення про проведення закупівель в системі ProZorrо вже прийняте, пройшли громадські слухання і на виконкомі затвердили положення, яке відповідає певним вимогам. На сьогоднішній день встановлено, що для бюджетних установ закупівля проводиться від 10 000 гривень, для комунальних підприємств ‒ від 50 000 гривень. Разом із тим, кожному керівнику організації дозволяється проводити закупівлі від 3000 гривень, якщо його підприємству це не перешкоджатиме в оперативній роботі. Тобто, на сьогоднішній день вже є рішення, яке працює. І наші підприємства зареєстровані в системі ProZorrо. Спершу ви розгляньте рішення міськвиконкому та порівняйте із тим, яке написали ви».

Руслан Соловйов зазначив, що питання виносили попередньо та здійснювалася його електронна розсилка. Додав, що його думка щодо початкової суми від 10 000 гривень для абсолютно всіх підприємств є незмінною.

«Послухайте мене, Соловйов, я вам скажу, що багато хто з ОСББ відмовляється від запропонованих коштів, адже потрібно заповнити купу паперів. Система ProZorrо ‒ це не тільки суми і тендери від 3000 гривень», ‒ зазначив мер Віктор Сапожніков,

«Шановні депутати, мені надали кошти в цьому році тільки на житловий фонд. Розумієте, що капремонт покрівлі одного з під’їздів становить від 25 000 до 34 000 гривень. Ви ж трохи думайте, люди не будуть питати, чи ProZorrо чи не ProZorrо, вони скажуть: давай покрівлю, бо вона тече», ‒ додала генеральний директор житлово-комунального об’єднання Нововолинської міськради Олена Чайка.

Віктор Сапожніков поставив питання на голосування, у результаті якого «за» – 16 осіб, «проти» – 9, «утримались» – 5. Відповідно, рішення прийняли.

Перелік депутатів, які проголосували «проти»:

Бадзюнь Богдан Миколайович
Чайка Олена Іванівна
Бадзюнь Віталій Миколайович
Магомаєв Магомед Джамбулатович
Панафідіна Галина Михайлівна
Рожелюк Володимир Дмитрович
Сторонський Андрій Миронович
Тарасенко Віктор Іванович
Чорний Роман Степанович.

Jx2SntUTd7o

Залишити відповідь