Палиця прокоментував перешкоджання журналістам у Волиньраді

Відсутність чітких правил пропуску до Волинської обласної ради, зокрема й на сесійні засідання, часто призводить до неприємних ситуацій в сесійній залі, – вважає голова ради Ігор Палиця.

Оскільки до обранців обласної громади ближче, ніж до нардепів, то невдоволені волиняни часто шукають правди в стінах облради, вдаючись до мітингів та акцій протесту. Однак те, що будь-хто може вільно зайти до зали, уже почало насторожувати депутатів, адже йдеться про безпеку присутніх всередині приміщення, – про це він говорив під час прес-конференції з нагоди п’ятої річниці діяльності Фонду «Тільки разом» 15 липня, – пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Так, як пише видання, учора, 14 липня, на початку пленарного засідання обласної ради декілька журналістів, у тому числі й кореспондент Інформаційного агентства Волинські Новини, не змогли протиснутися до сесійної зали, демонструючи свої службові посвідчення. Одночасно туди намагалося зайти ще декілька десятків людей, які з плакатами прибули на засідання. Тиснява тривала декілька хвилин. Того ж дня до правоохоронних органів журналіст ВАРу Василина Боруцька звернулася із заявою про перешкоджання професійній діяльності невідомими особами.

«Я не знаю, що там був за крик, і що саме там відбувалося. Але хочу зазначити, що сьогодні в обласній раді немає пропускного режиму, й туди заходять усі, хто хоче. Вчора, приміром приїхали люди, начебто, з Ковельської лікарні, але серед них не було насправді працівників закладу. Я вважаю, що має бути скрізь порядок, і на засіданнях обласної ради немає місця галасу. Буде порядок в облраді, у Верховні Раді – буде порядок в державі. У нас, безумовно, демократія, можна говорити, хто що хоче і як хоче, але бажано, щоб це було культурно і в рамках допустимого», – пояснив він.

Водночас він нагадав, що свого часу в обласній раді намагалися змінити пропускну систему, але тоді Ігоря Палицю стали звинувачувати в диктатурі. Натомість після нинішнього інциденту, на тлі подій в країні та світі, підкреслює він, вже самі депутати почали побоюватися за свою безпеку.

«Завтра до зали може зайти хто завгодно з «ДНР» чи «ЛНР», і зробити що завгодно. А ми ні від чого не захищені. Та коли я запропонував навести порядок, то депутати і журналісти сказали, що Палиця хоче навести диктатуру. Натомість, сьогодні до мене підходять депутати і просять «щось зробити», бо вже вони самі бояться. Але я не хочу. Хочуть депутати – хай приймають рішення, наймають охоронну фірму, пишуть правила пропуску в обласну раду. Я в цьому брати участь не хочу, але сподіваюся, що більше інцидентів не буде», – підсумував голова облради.

Залишити відповідь