Волиньрада проти виборів на окупованому Донбасі

Депутати Волинської обласної ради звернуться до вернення до Верховної Ради, голови Верховної Ради, Президента та народних депутатів з проханням не допустити виборів на тимчасово окупованих територіях.

Відповідне рішення прийняли під час сесії Волинської облради 14 липня.

Текст звернення підготували представники “Самопомочі”. У ньому нардепів просять не підтримувати законопроект щодо проведення виборів на тимчасово окупованих територіях.

“На території, яка перебуває на разі під окупацією, не може бути проведено жодних виборів, у тому числі до органів місцевого самоврядування”, – йдеться у зверненні. Окрім того, тут акцентують увагу на тому, що на виборах переможуть представники окупантів, бо частина українців вимушено покинула ці території, інших же переслідують та винищують. Неможливим також є надання особливого статусу чи преференцій якимось територіям, адже “всі українці та всі українські громади є рівними у правах”.

Тому у нардепів просять не підтримувати “антиукраїнський закон” та визнати війну війною, окупацію – окупацією та визнати окупантом Росію.

Відтак, 58 депутатів підтримали текст звернення.

Нагадаємо, раніше депутати облради від “Самопомочі” Костянтин Зінкевич та Олексій Панасюк збирали у центрі Луцька підписи під листом-зверненням до волинських нардепів із проханням не підтримувати закону.

Залишити відповідь