Комісія погодила «Волиньприродресурсу» видобуток надр

Екологічна комісія Волиньради рекомендуватиме сесії надати комунальному підприємству «Волиньприродресурс» у користування надра міді, нафти та газу для дослідно-промислового та промислового видобування корисних копалин.

Про це йшлося 13 липня під час засідання постійної комісії облради з питань екології.

Спочатку розглядали питання Про погодження надання надр у користування КП «Волиньприродресурс» (рудопрояв міді). Директор КП «Волиньприродресурс» Веніамін Туз повідомив, що мідь видобуватимуть шахтним способом. На ділянках із рудоносними горизонтами вже пробурували дослідні лунки та вивчили, що це безводні горизонти.

Та депутати вважають, що шахтне видобування може зашкодити ближнім озерам ‒ Турському та Святому. Тож підприємство ще має залучити спеціалістів для вивчення зв’язку підземних вод із поверхневими.

Голова ОДА доручить підготувати протокольне доручення, у якому мають розробити план збереження навколишнього середовища.

Тож члени комісії підтримали пропозицію погодити КП «Волиньприродресурс» надра у користування із метою геологічного вивчення дослідного та промислового видобування рудопрояву міді. Аналогічні рішення прийняли щодо надання підприємству родовищ нафти та газу.

Таким чином, своїми рішеннями члени комісії рекомендували сесії погодити надання надр.

Залишити відповідь