Рада дозволила бійцям розривати «безстрокові» контракти

Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє військовим, які на початку війни уклали контракти «до завершення особливого періоду», розірвати або укласти їх заново.

Про це інформує Українська правда.

За відповідне рішення №4689 після декількох спроб проголосували 233 депутати.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни, одна з співавторів документу, депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум заявила, що наразі на фронті служать близько 20 тисяч людей, які на початку війни уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

«У нас наразі є з вами більше 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти… а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити», – пояснила вона.

Представник профільного комітету Тарас Пастух під час виступу з трибуни заявив, що цей закон обминув увагою військових, які у 2012-2013 році уклали контракт на три роки.

«Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовців, відслуживши три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки», – запевнив депутат.

Пастух запропонував поправку, щоб після завершення контракту його дія продовжується на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж 12 місяців. Її також врахували при голосуванні.

Залишити відповідь