Демаркація кордону: селяни чекають на нараду з Палицею

Мешканці села Ветли Любешівського району Волині готові влаштовувати акції протесту у зв’язку з несправедливою демаркацією українсько-білоруського кордону.

У вівторок, 12 липня, у селі Ветли має відбутися демаркаційна нарада, у якій візьмуть участь представників Міністерства закордонних справ, Прикордонної служби, а також голова Волинської обласної ради Ігор Палиця, ‒ пише Волинь 24.

Як повідомила сільський голова Ветлів Любов Павлік, люди готові були уже ініціювати акції протесту на державному кордоні. Втім вирішили дочекатися наради, би почути, що їм повідомлять посадовці.

Конфліктна ситуація з приводу несправедливої демаркації кордону між Україною та Білоруссю не стихає. Жоден візит нардепів, політиків і спеціалістів не приніс результату. Селяни кажуть, що досі не мають офіційно завірених копій протоколів засідання демаркаційної комісії, яка відбувалася у вересні 2015 року і підчас якої були внесені зміни у лінію кордону.

У серпні білоруси мають виставити знаки на межі між Україною і Республікою Білорусь. Коли це відбудеться, змінити ситуацію буде уже неможливо. Тому сьогоднішня нарада – це остання спроба селян відвоювати свою землю, вважають у Ветлах.

«Хоча особливо надії на цей візит високопосадовців ветлівчани не покладають», ‒ каже сільський голова.

В результатів демаркації ветлівська громада втратила понад 50 га землі, близько 100 кубів лісу. А також ризикує втратити найбільшу водойму – озеро Біле.

Залишити відповідь