Аваков розповів про полювання на «бурштинову» мафію

Міністр Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков розповів, що бурштинова мафія намагається дізнатися хто потрапив у список правоохоронців.

Про це інформують у прес-службі МВС.

«Ми порушили злочинний прошарок, який набагато сумніший, ніж ми навіть уявляли», – заявив Арсен Аваков.

За його словами, не дивлячись на понад 120 обшуків та чимало затримань у «бурштиновій справі», повне коло осіб, задіяних у кримінальному бізнесі, значно ширше і його ще треба встановити.

«Деяким вдалося виїхати за територію області, вони предметно цікавляться, кого ж це торкнеться, намагаються «проплатити» послуги висококласних спеціалістів для того, аби дізнатися повне коло прізвищ, які відомі правоохоронцям», –  розповів міністр.

Він додав, що наразі спецоперація по знешкодженню організаторів злочинного промислу – лише перший крок, втілений у Рівненській області, де ситуація була найбільш гострою. На черзі – Житомирська та Волинська області.

Нагадаємо, нещодавно генпрокурор Юрій Луценко розповів про підготовку нових спецоперацій з затримання організаторів бурштинокопання на Волині.

Як запевняє Аваков, другий крок комплексного урегулювання проблеми справжня регуляція сфери користування корисними копалинами. Вона полягає у втіленні концепції державного видобутку бурштину на території України.

«Міністр екології вже підготував таку концепцію. Вона, перш за все, передбачає видалення з ринку тих спекулянтів та бандитів, які скуповують нелегальний бурштин у населення по заниженим цінам і перепродують контрабандою», – наголосив Арсен Аваков.

Окрім того, додав він, буде введено ключову державну функцію із закупівлі та сертифікації бурштину з подальшою реалізацією за кордон та ліцензування  видобутку копалин і рекультивації земель.

Залишити відповідь