Родовище торфу хочуть взяти «в обхід екології», ‒ Гунчик

Екологічна комісія Волиньради рекомендуватиме сесії виділити комунальному підприємству «Волиньприродресурс» ділянку із надрами торфу на Стобихівському родовищі за умови виводу із площі природно-заповідної зони.

Про це йшла мова 8 липня під час засідання постійної комісії Волиньради з питань екології , раціонального використання природних ресурсів.

Під час комісії розглядали питання, щоб погодити комунальному підприємству «Волиньприродресурс» Волинської обласної ради надання надр у користування з метою промислової розробки Стобихівського родовища торфу, розташованого у Камінь-Каширському районі площею 1263 га.

Директор КП «Волиньприродресурс» Веніамін Туз розповів, що у зв’язку із здорожчанням інших видів палива є перспектива переведення на інші види палива, серед яких торф.

На Волині є багате Стобихівське родовище, на території якого вже давно розроблений проект будівництва торфобрикетного заводу. Проте раніше вирішили залишити виробництво торфобрикетів Маневицькому заводу, а зараз з’явилася перспектива повернення до будівництва іншого заводу.

Тож зараз планують отримати для розробки родовище торфу та повернутися до проекту будівництва заводу. Проте, за словами Туза, на території є об’єкт природно-заповідного фонду, а саме озеро. Проте проект можна коригувати або й розробити новий таким чином, щоб передбачити заходи для збереження озера.

Мовляв, є доцільність використання родовища, адже там великі запаси, а торф хорошої якості. «Другий раз ви робите так, як ви хочете», ‒ заперечив голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, адже проект не узгоджений ані в управлінні екології, ані у відповідному міністерстві.

Таким чином, Гунчик каже, що Туз його «підставив», бо схиляє до неправомірного виділення території. Гунчик додав, що у межах території ‒ заповідник, тому він категорично проти такого рішення. Торф видобувати треба, але з пропозиції треба виключити територію заповідника.

У результаті пропозицію губернатора підтримали і виділили територію. Тож із запланованої спочатку площі у 1263 га до сесії виключать заповідну територію, і депутати облради на сесії вже розглянуть можливість виділення родовища.

Залишити відповідь