На Волині протестували проти перейменування села

Мешканці села Сусваль Володимир-Волинського району перекрили дорогу у знак протесту проти перейменування населеного пункту.

Про це інформує БУГ.

Учора, 7 липня, мешканці села Сусваль влаштували акцію протесту проти зміни назви даного населеного пункту.

Рух транспорту протестувальники зупинили приблизно на 5 хвилин. Після фіксації акції журналістами на камеру бунтівники розійшлися.

Група місцевих активістів призупинили рух на трасі Володимир-Волинський – Любомль, безперервно рухаючись по пішохідному переходу в селі Верба. Мітингувальники намагалися привернути увагу високопосадовців до незгоди з перейменуванням села Жовтневе на Сусваль.

Основний аргумент проти зміни назви села – небажання оплачувати заміну документів. За словами місцевих мешканців, вони неодноразово зверталися і до сільської, і до районної рад, навіть, мовляв, до Києва писали. Та всі папери повернули назад і рішення Верховної Ради від 19 травня про перейменування населеного пункту в рамках декомунізації є й надалі чинним. Окрім того, селян обурює  те, що в усіх ЗМІ, соціальних мережах, офіційних документах вже вказується нова назва – Сусваль.

Голова районної ради Роман Гук, який прибув до активістів. До слова бунтарі запевнили, що родина загиблого на війні бійця Петра Сусваля, на честь якого назвали село, виступає проти цього.

Також мешканці села переконували, що нова назва «не звучить», мовляв, нехай би лишалася стара назва.

Загалом, за п’ять хвилин страйку мітингувальники розійшлися, а колона з кількох десятків машин, яка зібралась за цей час, роз’їхалася. Селяни пообіцяли зібратися ще раз 10 липня.

Залишити відповідь