Маневичі: повернули бронзу знесеного Леніна

У Маневичі повернули бронзу із пам’ятника Леніну, демонтованого після Євромайдану активістами.

Про це повідомляє прес-служба «Укропу».

На хвилі Революції Гідності країною прокотився «ленінопад». Маневицький «вождь пролетаріїв» також достояв до цього періоду, поки бронзовий пам’ятник не був демонтований громадськими активістами 10 патріотичних організацій області. В результаті цих дій було відкрито кримінальне провадження по факту зникнення майна Маневицької селищної ради.

Місцева громада неодноразово зверталась у правоохоронні органи стосовно зникнення такої кількості бронзи. Заступник голови громадської організації ветеранів АТО у Маневицькому районі Руслан Шпота розповів, що протягом довгого часу намагався віднайти кінці у історії зникнення. Проте потрібна інформація надійшла випадково від знайомих громадських активістів. Як виявилось, особи, які забрали «вождя», планували переплавити його та зробити пам’ятник Степану Бандері.

Згодом Шпота віднайшов телефон цих людей та домовився про повернення бронзи назад у Маневичі. Чоловік зазначає, що важливу роль у вирішенні цього питання зіграла жителька селища Колки Світлана Градиська. Саме вона написала заяву у правоохоронні органи та надала розголосу цій справі.

Передачу пам’ятника здійснював секретар громадської спілки Патріотичні організації Волині Віктор Федосюк.

Пам’ятник повернули розпиляним по частинам. 70 кг бронзи з нього витратили на  меморіальну дошку для героя Небесної сотні Василя Мойсея, про що чесно зазначено у акті прийому-передачі.

У планах спілки атовців з цієї бронзи зробити пам’ятник узагальненому образу українця-героя та встановити його у центрі Маневич. За словами активістів, там буде зображено козака,  упівця, партизана, бійця АТО, тобто відображено історичний  шлях боротьби за волю та незалежність нашої держави.

Варто зазначити, що у зв’язку з поверненням пам’ятника, кримінальне провадження по цій справі, скоріш за все, буде закрито.

Залишити відповідь