Вибори на 23-му: кандидат від Ляшка агітував з порушенням

Спостерігач громадянської мережі “Опора” зафіксував розміщення партійного намету Радикальної партії Олега Ляшка, який використовувався для агітації на користь кандидата висуванця цієї політичної сили Сергія Були і викликав поліцію.

Відбулося це у п’ятницю, 1 липня, в селищі Маневичі, – повідомили в організації.

Спостерігач Громадянської мережі “Опора”, помітивши у центрі селища Маневичі інформаційний намет Радикальної партії Олега Ляшка, у якому агітатори поширювали друковані агітаційні матеріали, виготовлені за кошти виборчого фонду кандидата Сергія Були, попросив показати дозвільні документи на розміщення намету. Жодних документів, які засвідчують, що намет придбано за кошти виборчого фонду кандидата, чи угоди відповідно до якої намет взятий в оренду, ні у агітаторів, ні у розпорядника виборчого фонду кандидата не виявилось. У зв’язку з цим спостерігач викликав поліцію, щоб правоохоронці розібрались у легітимності встановлення даного намету.

Поліцейський взяв пояснення у агітатора Сергія Були та у представника “Опора”. Проте, намет лишився на тому ж місці, де й був. Про результати перевірки можливого факту порушення представник Національної поліції обіцяв повідомити.

У даному факті вбачається порушення ч. 6 ст. 68 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Відповідно до цієї норми, передвиборна агітація здійснюється за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатних округах.

Залишити відповідь