Волинь: покажуть реконструйовану столітню битву

З нагоди століття битви під Костюхнівкою у Маневицькому районі реконструтори влаштують бій.

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

Нагадаємо, битва під Костюхнівкою відбулася 4-6 липня 1916 року між військами Австро-Угорщини та Російської імперії на території однойменного села Маневицького району.

Так, на Волині зустрілися представники польських культурних товариств з сенаторами Республіки Польща Гражиною Штарк, Ришардом Боніславським та Анджеєм Пайонк на базі культурного Центру Діалогу «Костюхнівка».

Як стало відомо, широкомасштабному дійству передуватиме ряд подій. Зокрема, тему битви під Костюхнівкою обговорюватимуть на Міжнародній науковій конференції «Перша Світова війна на Волині», яка триватиме впродовж 5-6 липня на базі Маневицького краєзнавчого музею та Центру діалогу «Костюхнівка».

Участь у ній візьмуть як українські, так і польські історики, науковці. Крім того, з 30 червня до 16 липня в «Польському ліску», поблизу Костюхнівки, буде організовано польовий табір для українських харцерів – членів Рівненського обласного харцерського гуфця «Волинь».

У програмі табору – ознайомлення з історією краю, діяльністю польських легіонерів на Волині, битвою під Костюхнівкою і т.п. Також молодь навчатимуть фізичній витримці та вмінням перебувати на природі в екстремальних умовах.

Наступний етап таборування відбуватиметься з 30 липня по 21 серпня. Участь у ньому візьмуть українські та польські харцери, а також представники інших організацій з обох держав, головним завданням яких буде пошук та ексгумація останків польських легіонерів, які полягли у битві 1916 року.

19 серпня заплановано проведення широкомасштабної реконструкції битви під Костюхнівкою, яку влаштуюють реконструкційні групи з України і Польщі. Відтак, усі охочі зможуть долучитися до історичного дійства, яке відтворить події столітньої давнини. А вже наступного дня за участі духовенства, місцевої влади, гостей з Польщі відбудеться урочисте поховання останків ексгумованих легіонерів.

Залишити відповідь