Повідомили про підкупи на виборах в окрузі №23

Активісти отримали повідомлення про підкуп виборців на окрузі №23, однак для інформування правоохоронців бракує доказової бази.

Про це йшлося 30 червня під час прес-конференції координаторів громадського спостереження за виборами у Волинській області Катерини Шарпатої та прес-секретаря Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області Дмитра Безвербного, – повідомили у прес-службі організації.

Представники ОПОРИ нагадали, що у виборчому окрузі №23 зареєстровано 19 кандидатів: 8 – від партій, 11 – самовисуванців. Станом на 30 червня зареєстровано 29 довірених осіб за поданням 14 кандидатів. Жодної довіреної особи не зареєстрували: Олександр Кононович (самовисуванець), Віталій Клопотовський (самовисуванець),Ігор Рицко (самовисуванець), Тетяна Лишневець («Народний Контроль») та Юрій Кулачек («Блок Петра Порошенка «Солідарність»).

За словами Дмитра Безвербного, лише 8 кандидатів із 19 зареєстрованих станом на 30 червня уже розпочали активну агітаційну діяльність в окрузі. Зокрема, в цьому напрямку працюють: Ірина Констанкевич («Українське об’єднання патріотів – УКРОП»), Олександр Пирожик (ВО «Свобода»), Сергій Була (Радикальна партія Олега Ляшка), Людмила Кирда (ВО «Батьківщина»), Юрій Кулачек (БПП «Солідарність»), Федір Веніславський(самовисування), Володимир Демчук (Політична партія «Україна Славетна») та Ігор Рицко (самовисування). Інші кандидати ще не проявляли жодної активності в окрузі.

Найпоширенішими методами агітації, які використовують кандидати, традиційно залишаються: розміщення білбордів; встановлення інформаційних наметів; особисті зустрічі з виборцями; агітація у ЗМІ (друковані, інтернет-видання, телебачення); поширення друкованої агітаційної продукції (газети, буклети, листівки).

Також представники ОПОРИ зазначили, що кандидати, висунуті політичними паріями, є активнішими, ніж самовисуванці. «Якщо говорити про географічний критерій, то кандидати активно працюють на території Маневицького та Камінь-Каширського районів. Натомість агітаційна діяльність кандидатів у Ківерцівському та Любешівському районах є значно слабшою», – додав Дмитро Безвербний.

Під час заходу експерти звернули увагу на порушення виборчого законодавства. Найчастіше спостерігачі ОПОРИ фіксують порушення правил виборчої агітації. Зокрема, Катерина Шарпата нагадала про факти незаконної агітації кандидатами Олександром Пирожиком, Сергієм Булою, Юрієм Кулачеком під час святкування Дня Маневич; про розміщення агітаційних матеріалів у заборонених місцях (Ірина Констанкевич, Сергій Була, Олександр Пирожик, Ігор Рицко); використання в агітаційних цілях матеріально-технічної бази партій (Сергій Була, Федір Веніславський, Людмила Кирда); наявність «джинси» у ЗМІ (Ірина Констанкевич).

Також координатор кампанії спостереження за виборами у Волинській області нагадала про факт, який ОПОРА трактує як непрямий підкуп виборців. Зокрема, мова йде про участь Ірини Констанкевич у заході щодо нагородження талановитих дітей смт Маневичі путівками у табір відпочинку «Артек-Буковель».

Окрім цього, Ірина Констанкевич часто поєднує у своїй агітаційній діяльності символіку благодійного фонду Ігоря Палиці «Тільки Разом», згадує себе як людину, яка має стосунок до цієї благодійної організації, бере участь у заходах фонду. Представники ОПОРИ зазначають, що через недосконалість виборчого законодавства такі методи агітації не є забороненими, але порушують рівність виборчих перегонів і є своєрідною політичною маніпуляцією в обхід законодавства.

«Виборці 23 округу декілька разів повідомляли нам про факти підкупу на користь одного з кандидатів, але поки що ми не маємо належної доказової бази. Тому просимо тих виборців, які знають про такі факти або стали їх свідками, фіксувати це на відео та повідомляти у правоохоронні органи», – зазначила Катерина Шарпата.

Залишити відповідь