На Волині суддю-хабарника на 8 років позбавили волі

Апеляційний суд Волинської області залишив без змін вирок Луцького міськрайонного суду, який засудив до восьми років позбавлення волі за хабарництво суддю Залізничного районного суду Львова Ігоря Ганича.

Про це пише ZAXID.NET.

Працівники СБУ затримали суддю ще у 2011 році під час одержання ним від адвоката обвинуваченого 400 тисяч гривень.

У матеріалах обвинувачення зазначається, слідчі Волинської прокуратури підозрювали Ігоря Ганича в отриманні 2400 грн за винесення «правильного» рішення у цивільній справі про розірвання шлюбу. А також в отриманні 400 тисяч гривень, які суддя вимагав за винесення умовного покарання у кримінальній справі за економічні злочини.

Судова тяганина тривала чотири роки. В результаті, у травні 2015 року Луцький міськрайонний суд визнав львівського суддю винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (одержання неправомірної вигоди службовою особою).

Проте захист Ігоря Ганича подав апеляцію на рішення суду. Ще через рік, 9 червня 2016 року, Апеляційний суд Волинської області відхилив апеляцію захисту і залишив рішення Луцького міськрайонного суду без змін.

Таким чином, Ігорю Ганичу призначено покарання у вигляді восьми років позбавлення волі з позбавленням права обіймати суддівські посади терміном на три роки та з конфіскацією його майна на користь держави. Ганича також позбавлено 2-го кваліфікаційного класу судді.

Як уточнили у прес-службі управління СБУ Львівщини, протягом того часу, коли тривала судова тяганина, Ігор Ганич перебував під підпискою про невиїзд, відтак ці п’ять років йому до терміну покарання не зараховуються. Тобто він має провести за ґратами всі вісім років з того дня, коли його візьмуть під варту. Наразі Ганича ще не ув’язнили, оскільки триває процес позбавлення його суддівської недоторканності.

Разом з тим, у рішенні суду зазначається, що протягом трьох місяців Ганич може подати касаційну скаргу.

 

Залишити відповідь