Вибори на 23-му окрузі: не зарєєстрували довірену особу кандидата

У процесі реєстрації довірених осіб кандидатів у народні депутати по 23-му виборчому окрузі відмовили у реєстрації довіреній особі кандидата Наталії Германюк. Водночас зареєстрували 15 нових довірених осіб за поданням 9 кандидатів.

Про це повідомляє громадянська мережа “ОПОРА”.

Зокрема, відповідно до постанови ЦВК №234 від 24 червня 2016 року, кандидату в народні депутати Наталії Германюк відмовлено в реєстрації Павла Мігунова її довіреною особою.

«Як вбачається з подання, Мігунов П.В. є посадовою особою органу виконавчої влади, а відтак згідно з частиною другою статті 75,  частиною п’ятою статті 76 указаного Закону не може бути довіреною особою кандидата в народні депутати України», – йдеться у постанові.

Відповідно до частини 5 статті 76 та частини 2 статті 75 Закону України «Про вибори народних депутатів України» не допускається реєстрація довіреними особами кандидатів у депутати осіб: член виборчої комісії; посадова особа органу виконавчої влади або суду, правоохоронних органів, органів влади Автономної Республіки Крим чи органів місцевого самоврядування; військовослужбовець;особа, яка проходить альтернативну (невійськову) службу.

Втім, Центральна виборча комісія прийняла рішення про реєстрацію 15 довірених осіб за поданням 9 кандидатів. Про це йдеться у відповідній постанові № 233 ЦВК.

Зокрема, ЦВК зареєструвала Олександра Кравченка довіреною особою кандидата в народні депутати Лобові Балицької (самовисування); Петра Хомича  довіреною особою кандидата в народні депутати Максима Богуна(самовисування); Дениса Кутіщева та Людмилу Назарову  довіреними особами кандидата в народні депутати Наталії Германюк (самовисування); Людмилу Семенюк довіреною особою кандидата в народні депутати Володимира Демчука(«Україна Славетна»); Гната Желіховського, Наталію Малишко та Євгена Ходарєва довіреними особами кандидата в нардепи Ольги Зирянової(«Солідарність жінок України»); Леоніда Марасіна довіреною особою кандидата в народні депутати Валерія Нікітченка (самовисування); Василя Тимощука  довіреною особою кандидата в народні депутати Олександра Орла(самовисування); Андрія Білана, Олександра Колба та Миколу Кузьмичадовіреними особами кандидата в народні депутати Олександра Пирожика (ВО «Свобода»).

Нагадаємо, що раніше ЦВК вже зареєструвала довірених осіб по 23 виборчому окрузі таких кандидатів, як: Сергій Була (Радикальна партія Олега Ляшка), Іван Вовк (самовисування), Людмила Кирда (Батьківщина), Ірина Констанкевич(УКРОП) та Валерій Нікітченко.

Водночас, станом на ранок 26 червня, своїх довірених осіб поки ще не зареєстрували – Федір Веніславський (самовисування), Віталій Клопотовський(самовисування), Олександр Кононович (самовисування), Юрій Кулачек («Блок Петра Порошенка «Солідарність»), Тетяна Лишневець («Громадський рух «Народний контроль»), Ігор Рицко (самовисування).

Залишити відповідь