За 5 років частина Волині може стати «марсіанським пейзажем», – Гунчик

Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик вважає, що перші кроки до вирішення бурштинового питання має зробити держава.

Про це він заявив в ефірі телеканалу «Нова Волинь», – повідомляє Волинський інформаційний портал.

Гунчик зауважив, що практично половина Волині – це бурштинові родовища. Тож, якщо не впорядкувати видобуток сонячного каміння, то «марсіанський пейзаж» за п’ять років може покрити половину області. Натомість на відновлення природи потрібно чи не півстоліття. Бурштин – це ще й можливість серйозного наповнення місцевих бюджетів. Проте це питання варто вивести у правове поле.

«Ті кроки, які роблять артілі і обласна рада, направлені на пошук варіантів впорядкування. Останнє слово повинне бути за державою», – впевнений голова ОДА і додав, що піднімає цю проблему перед прем’єр-міністром. На думку чиновника, держава повинна або взяти на себе відповідальність ліцензованого добування, або передати ці повноваження місцевим органам влади.

«Закон про бурштин відсутній, кроки, які зробила обласна рада не зовсім відповідають чинній процедурі і їх легко можна оскаржити», – констатував Гунчик.

«Який би не був закон, але він повинен бути. Відсутність закону – це анархія!» – підкреслив голова ОДА.

«Ми тратимо величезний ресурс, щоб тримати армію озброєних людей на бурштинових копальнях і не створити прецедент оцього марсіанського поля. Люди зі зброєю повинні захищати країну, а не бурштинові копальні», – заявив він.

Гунчик зазначив, що на Волині немає такої ситуації, як на Рівненщині чи Житомирщині, але нинішній стан речей змушує тримати в напрузі сили, які забезпечують правопорядок, а це – значні кошти. Посадовець зауважив, що виступав ініціатором створення комунального підприємства. Але він бачив інші функції КП, відмінні від тих, які надали новоствореному «Волиньприродресурсу».

Гунчик вважає, що завданням підприємства має бути координація між державою і структурами місцевої влади, а не копачами. «На превеликий жаль, крім бурштину, ми говоримо і про багато інших питань, які вже врегульовано державою», – зазначив він і додав, що спочатку треба створити громади, які візьмуть на себе ці повноваження «Головний гравець на цьому полі – держава. А держава поки що спить», – заявив Володимир Гунчик.

 

Залишити відповідь