На Волині встановили хрест на місці масової страти селян

На Волині встановили пам’ятний хрест на місці, де у 1944 році бойовики польської Армії Крайової стратила майже сотню мирних селян.

Про це на шпальтах видання «День» пише Наталія Малімон.

Невелике село Запілля – це одне з численних волинських сіл, які стали жертвами міжетнічного протистояння. Запілля було знищене 27 Волинською дивізією піхоти Армії Крайової. Перед цим згоріли села Островки та інші, де жили поляки.

Кілька років тому на місці загибелі громадяни Республіки Польща облаштували пантеон. Такий же пантеон мав бути і в Запіллі, і опікувався тим благодійний фонд тодішнього голови Волинської ОДА Бориса Клімчука «Рідна Волинь». Але Клімчук два роки тому раптово помер.

Тому громада села Запілля встановила пам ятний хрест поблизу того місця, де живцем були спалені у хазяйській клуні майже сто мешканців села.

Сільський голова Ольга Фізик каже, що українці чомусь і досі бояться розказувати вголос свою історію, зокрема такі трагічні події, які були у селі в березні 1944-го, і досі наче почуваються винними.

У майбутньому селяни вирішили таки облаштувати у селі пантеон жертв міжетнічного протистояння і збиратимуть на те пожертви.

Залишити відповідь