Луцька мерія може судитися з урядом

Подати до суду на Кабмін можуть у Луцькій міськраді у разі, якщо на державному рівні не вирішать питання перевезень пільговиків електротранспортом.

Про це стало відомо під час засідання постійної комісії міськради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва 22 червня, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Під час обговорення стратегії розвитку Луцького підприємства електротранспорту заступник міського голови Сергій Григоренко зазначив, що, якщо держава з 1 січня 2017 року не вирішить проблеми з компенсацією за перевезення пільговиків (не введе персоніфіковані пільги чи не надасть бодай частину коштів), у міськраді розглядають варіант позов до суду на державу Україна в особі Кабміну за невиконання своїх зобов’язань.

Відтак, у місті відмовляться безплатно перевозити пільговиків, які не мешкають у Луцьку. Луцьким пільговикам видадуть безплатні пластикові картки, а приїжджі муситимуть платити за проїзд у тролейбусах. Наразі сподіваються на те, що Верховна Рада прийме законопроект «Про електричний транспорт», що дозволить вирішити проблему з 1 січня наступного року.

Посадовець нагадав, що 18 мільйонів гривень, виділених ЛПЕ з міського бюджету, вичерпаються у липні. Після цього буде декілька варіантів дій: відпустити працівників в неоплачувану відпустку та не перевозити пасажирів, або платити далі, чекаючи на рішення держави.

Торік обсяг державної субвенції місцевим бюджетам за пільгові перевезення електротранспортом становив 1,9 мільярда гривень. Зокрема, 15 мільйонів виділили Луцьку.

Відтак, у місті, зі слів Сергія Григоренка, налічується 50 тисяч пільговиків, а за підрахунками з міського бюджету можна оплатити проїзд лише до 15 тисяч пільговиків (наприклад, найбільш незахищених категорій – інвалідів 1-ї групи, інвалідів по зору, осіб, позбавлених батьківського піклування,учасників бойових дій).

 

Залишити відповідь