Директора луцького депо призначили законно, – суд

Розпорядження мера Луцька про призначення на посаду директора Луцького підприємства електротранспорту Ігоря Грицюка суд вирішив не скасовувати.

Справу розглянула суддя Луцького міськрайонного суду Лоліта Івасюта 21 червня, – повідомляє інформаційне агентство Волинські Новини.

До луцького мера позивався працівник ЛПЕ Андрій Черчик.

Позивач стверджував, що міський голова Микола Романюк, підписавши розпорядження про призначення на посаду директора Луцького підприємства електротранспорту Ігоря Грицюка, порушив законодавство.

Зі слів Ігоря Грицюка, у нього не було попередньої домовленості з мером про своє призначення на посаду директора ЛПЕ. Він повідомив, що його заслуховувала конкурсна комісія, а через декілька днів він дізнався, що йому дозволили працювати на посаді керівника. Посадовець має трирічний стаж роботи на керівних посадах, а більшість працівників, з його слів, «розуміють зміни на підприємстві».

Андрій Черчик зауважив, що конкурс на посаду оголошено у березні, а погодження Ігоря Грицюка у Мінінфраструктури на посаді директора відбулося ще у грудні, тож він на конкурс йшов з привілеями. У березні міського голову запитували про те, чому на посаду призначена людина, яка не відповідає кваліфікаційним вимогам. Тоді Микола Романюк порадив звертатися до конкурсної комісії, яка обрала Ігоря Грицюка.

На початку квітня голова конкурсної комісії, перший заступник міського голови Тарас Яковлев відповів, що петицію про перегляд результатів конкурсу, яку зареєстрував Андрій Черчик, розглянула профільна комісія міськради. Члени комісії рекомендували йому відстоювати свою позицію у судовому порядку.

Позивач наголосив, що, відповідно до наказу №951 Міністерства соціальної політики для керівників підприємств стаж роботи на керівних посадах нижчого рівня повинен становити не менше п’яти років. Він відзначив, що міський голова чи посадовці міськради не мають повноважень змінювати кваліфікаційні характеристики для керівників підприємств.

За цими характеристиками, з його слів, Ігор Грицюк не відповідає своїй посаді і законну вимогу порушив міський голова, призначивши його на посаду директора ЛПЕ. З його слів, призначення на посаду з порушеннями потягне за собою інші незаконні призначення.

Представник відповідача, заступник начальника юридичного управління міськради Наталія Юрченко зазначила, що згаданий наказ не зареєстрований у Міністерстві юстиції, тож не є нормативно-правовим актом та носить лише рекомендаційний характер. Водночас вона не змогла відповісти, хто саме змінив кваліфікаційні вимоги до кандидата на посаду керівника ЛПЕ під час проведення конкурсу.

У підсумку, суд вирішив не задовольняти позов.

Андрій Черчик розповів, що рішення суду на користь міської влади було передбачуваним і він хоче його оскаржувати в апеляційному суді.

Залишити відповідь