Скандал з фестивалем журналістики в Луцьку: на що просять гроші ініціатори

Три тисячі гривень на куліш, дві на оркестр та півтори на рамки та дипломи – саме на це планують витратити бюджетні кошти під час «фестивалю волинської журналістики».

На прохання редакції Район.Луцьк Луцька міська рада надала документи, які стосуються результатів конкурсу міських громадських ініціатив. Також ми отримали копію анкети ініціативи «Фестиваль волинської журналістики», яка викликала хвилю дискусій серед лучан.

Зокрема, ініціаторів цього фестивалю звинувачують у підтасовці голосів та використанні прізвищ реальних журналістів, які насправді за проект не голосували.

У інформаційному запиті ми запитували, чи сумнозвісний фестиваль відповідає головній меті, завданням та цілям Програми підтримки ініціатив жителів міста. На що отримали однозначну відповідь: фестиваль програмі не суперечить.

Але якщо ідею цього проекту можна ще вписати у загальну концепцію програми, то детальний опис проекту викликає багато запитань. Після його прочитання складається враження, що автори ініціативи або мають власне уявлення про сучасні потреби журналістів, або ж складали програму нашвидкуруч.

Найбільше дивує те, що загальний і мало конкретизований перелік передбачених заходів, не викликав у членів координаційної ради жодних сумнівів щодо того, що це дуже необхідна для міста ініціатива. Можливо, вони просто забули про головну мету програми: «посилення впливу громади на якість життя у своєму місті, підвищення відповідальності жителів за його розвиток та збереження інфраструктури».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти зібрали підписи проти скандальної ініціативи-переможця «Фестиваль волинської журналістики»

Зустріч з редакторами і колективами ЗМІ, з письменниками-журналістами, виконання пісень волинських журналістів, обмін досвідом роботи під час дискусій з колегами – для цього планують витратити цілих 45 (!) тисяч гривень з міського бюджету. Виникає логічне запитання: «Що заважає колегам по цеху влаштувати таке свято за власні кошти? Навіщо для цього використовувати бюджет міста?»

Як бачимо з документу, «свято каші та оркестру» мало відбутися 5 червня та тривало б 12 годин поспіль. Однак, поки не склалося…

Не менш цікаво подивитися й на перелік учасників ініціативної групи, які підтримали ідею проведення фестивалю. Без цих людей анкету б не допустили до розгляду.

Степан Шегда - ініціатор фестивалю та Михайло Савчак - керівник обласного осередку НСЖУ

Степан Шегда – ініціатор фестивалю та Михайло Савчак – керівник обласного осередку НСЖУ

Серед них відомі волинські журналісти з багаторічним стажем роботи в місцевих та всеукраїнських ЗМІ та жодного імені молодих колег по цеху:

1. Михайло Савчак – багаторічний голова обласного осередку Національної спілки журналістів України.

2. Степан Шегда – секретар обласного осередку Національної спілки журналістів України.

3. Володимир Приходько – журналіст газети «Діалог»

4. Людмила Приходько

5. Марія Андрушко – перший заступник директора Волинської регіональної дирекції Національної телекомпанії України

6. Ярослав Андрусяк

7. Лариса Віліщук – журналіст Волинського радіо

8. Володимир Вдовенко – юрист, підприємець, президент Волинської шахової федерації

9. Зиновій Жижара – журналіст, письменник, до виходу на пенсію працював в УКІРНФОРМі

10. Світлана Кравченко – завідувач кафедри, доктор наук із соціальних комунікацій, професор СНУ імені Лесі Українки, головний редактор науково-практичного журналу «Масова комунікація: історія, сьогодення, перспективи» та керівник студентських медіапроектів «Об’єктив студентський» і «Студентський канал».

11. Ольга Куліш – директор Волинської регіональної дирекції Національної телекомпанії України

12. Михайло Лапків – редактор районної газети «Слава праці»

13. Валерій Мельник – фотограф, журналіст, власкор «Урядового кур’єру»

14. Святослав Пирожко – колишній директор Волинської державної телерадіокомпанії

15. Ніна Романюк – власкор газети «Україна молода»

16. Галина Світліковська – заступник редактора газети «Волинь»

17. Григорій Стиценко – науковець, доктор медичних наук, колишній ректор Біотехнічного університету

18. Василь Федчук – багаторічний керівник Волинського радіо

19. Василь Феленчак

20. Михайло Юхта – журналіст, до виходу на пенсію працював власкором Українського радіо

Творчий доробок та стаж роботи більшості членів ініціативної групи величезний та справді вартий уваги. Саме це й дивує: ці журналісти, зважаючи на свій досвід, допустили думку, що працівникові ЗМІ личить брати гроші від влади та ще й із міського бюджету на святкування свого професійного свята.

Та найцікавішим документом, який ми отримали у розпорядження, виявився бюджет фестивалю.

Із 17 позицій витрат – 4 стосуються їжі, фуршетів та прохолодних напоїв, ще 4 – концерту з оркестром та піснями, 2 – квітів для переможців та рамок й бланків для грамот.

З анкети бачимо, що більшість витрат мають адміністративний характер, вони не спрямовані на підвищення професійної майстерності журналістів, а забезпечать їм у найкращому випадку хороший настрій та наповнені їжею животи.

Побачивши очевидні маніпуляції з голосами за цю ініціативу, частина журналістської спільноти виступила проти проведення фестивалю. Про що відразу чітко заявила. Проте події розвивалися настільки швидко, що через кілька днів після завершення голосування Микола Романюк все ж підписав розпорядження з іменами переможців, незважаючи на публічний скандал.

Згодом стало відомо, що координаційна рада, яка на своєму засіданні 24 травня визначила переможців, таки обговорювала ймовірну «накрутку» голосів за деякі ініціативи.

 

 

Із протоколу засідання можна дізнатися прізвища та імена тих людей, які, незважаючи на суспільний резонанс та коментар заступника начальника відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міськради, все ж вирішили назвати переможців цього конкурсу.

Анкета «Фестивалю волинської журналістики» дуже яскраво ілюструє, на що насправді ініціативна група планує витратити 45 тисяч гривень із міського бюджету.

В той час, коли Інститут волонтерства та громадської співпраці, який планує облаштувати інтеграційний майданчик для дітей-візочників, відмовився від коштів міста через публічний скандал навколо конкурсу, представники обласного осередку НСЖУ продовжують мовчати та, вочевидь, готуватися до свого свята.

Ірина НОВОСАД

Залишити відповідь