На Луцькому автозаводі показали раритетні автомобілі

На закутках Луцького автозаводу виявили прекрасну історичну експозицію.

Про це написав на своїй сторінці у Facebook Олег Омельницький, – повідомляє Район.Луцьк.

Він каже, що заводчани її не тільки зберегли, а й по можливості відновили.

«Є навіть єдиний збережений прототип ЗАЗ-969 (НЕ ЛуАЗ, а ЗАЗ). А в транспортному цеху «Богдан Моторс» знайшлася вантажівка-кабріолет на базі автобусного шасі турецького Отойол. Поки підприємство шанує і пам’ятає свою історію – воно живе», – йдеться у дописі.

Користувач пише, що завод досі «живий», проте назву ЛуАЗ на його адресу вживають все рідше і рідше: «Завод живий і працює, але випускає вже виключно автобуси і тролейбуси. Ім’я ЛуАЗ тут намагаються вживати все рідше і рідше, замінюючи його на просто «автозавод» або «автозавод Богдан».

Чоловік каже, що зараз тут випускають тільки автобуси, адже все необхідне обладнання для легковиків вивезли рік тому: «А випуск легкових авто в Луцьку вже не відновити, ні Луаз-1301, ні навіть примітивного ТПК-967 – завод повністю переорієнтували на автобусне виробництво, немає легкового конвеєра, а останні преса і штампи, що використовувалися під легкову програму, вивезли з території заводу рік тому. Тепер – тільки автобуси».

Автор допису зазначає, що експозиція раритетних легковиків поки недоступна для широкого загалу і закрита в далекому цеху.

«На жаль, закрита в далекому цеху. Я сказав керівництву, що під музей потрібно виділити приміщення з вільним доступом, наситити його документами та фото, щоб цей музей включили в туристичні маршрути по Луцьку. Обіцяли подумати, але посилалися на обмеженість бюджету», – пояснив Олег.

Залишити відповідь